“Bizim burada olmaz” deniliyordu, ABD’de oldu.. Her yerde olabiliyor…

Film izlerken, ABD’de geçen hafta yaşanan demokrasiye ihanet türünden olayların iki durağıyla karşılaştım. Korona günlerinde işleri kötüye giden çok, buna karşılık kasalarını doldurmayı başaranlar da az değil. Film ve dizi sunan Netflix gibi platformların işleri iyi.

Film izlerken, ABD’de geçen hafta yaşanan demokrasiye ihanet türünden olayların iki durağıyla karşılaştım.

Korona günlerinde işleri kötüye giden çok, buna karşılık kasalarını doldurmayı başaranlar da az değil. Film ve dizi sunan Netflix gibi platformların işleri iyi.

Mecburen evlere kapanıyoruz ve televizyon karşısında her zamankinden daha fazla vakit geçiriyoruz. Bol bol film izleniyor.

Ben bugün size iki film tavsiye edeceğim.

İlki, Netflix’in siyah/beyaz çektirdiği ‘Mank’ filmi…

Mank

Mank, esas adı Herman J. Mankiewicz olan bir Hollywood senaristinin kısa adı. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi filmleri sıralamasında ilk sırada yer verilen 1941 yapımı ‘Yurttaş Kane’(Citizen Kane) filminin senaryosu onun kaleminin ürünü. ‘Mank’ filmi de zaten onun o senaryoyu yazma sürecini anlatıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaşıkçı cinayetine dair CIA raporu açıklandı, ama esas suçlu korunuyor.. Neden? 02 Mart 2021 | 907 Okunma Sorgulama en tepeden başladı: AK Parti ne idi, maalesef ne oldu? 01 Mart 2021 | 4.936 Okunma İki İngiliz iki ayrı dönemiyle Türkiye’yi yazdı; kitaplarında ilginç bölümler var… 28 Şubat 2021 | 2.145 Okunma Aşı oldum, fakat yine evde hapisim.. Hislerim karma karışık… 27 Şubat 2021 | 1.255 Okunma Kadınlar her zaman onurludur 26 Şubat 2021 | 900 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar