Bir ülkeyi çökertmek kolay: Bir bomba ve 300 ölü.. Açlığa sürükleyen müflis ekonomi..

Geçen haftanın son günü Lübnan’ın hükümeti kurmakla görevlendirilmiş son başbakan adayı Saad Hariri ülkemizi ziyaret etti ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la İstanbul’da...

Geçen haftanın son günü Lübnan’ın hükümeti kurmakla görevlendirilmiş son başbakan adayı Saad Hariri ülkemizi ziyaret etti ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la İstanbul’da görüştü. İki saat süren görüşme sonrasında taraflar böyle durumlarda hep olduğu gibi olumlu mesajlar yayınladılar.

Türkiye’de muhalefet Hariri’nin geçmişte Türkiye’de özelleştirilmiş bir şirketin –Türk Telekom’un-  patronu olduğunu hatırlayıp ziyareti sadece bu yönüyle değerlendirdi. Şirketin üzerine çöktüğü, ülkemizin kamu bankalarından aldığı krediyle gerçekleştirdiği satıştan büyük kar sağlayıp borcunu da ödemeden çekip gittiğini ziyaret vesilesiyle bir kez daha öğrendik.

Lübnan’ın ne durumda olduğu ise hiç gündeme gelmedi.

Lübnan’da olan: Çökmüş ülke

Bir zamanlar “Ortadoğu’nun Paris’i” diye anılan Beyrut’un başkenti olduğu Lübnan geçen yılın Ağustos ayından bu yana hükümetsiz.

Beyrut’ta 207 kişinin hayatına mal olan, 7500 kişinin yaralandığı ve binalarda 15 milyar dolarlık tahribata yol açan 2020 Ağustos’undaki büyük patlamayı takiben meydana gelen ortamda suçlanan hükümet çekilmek zorunda kalmıştı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bugün yazımı iktidar yanlısı bir gazetenin üç yazarının köşelerinden göz açıcı bölümlere ayırdım 20 Eylül 2021 | 4.235 Okunma AK Partililer de artık o tehlikeli soruyu soruyor: “AK Parti giderse ne olacak?” 19 Eylül 2021 | 5.245 Okunma Salgın da bizi bölmeye başladı.. Aklımızı başımıza toplamalıyız… 18 Eylül 2021 | 664 Okunma Hayatı pahalı hale getiren ucuzluğu sağlayamaz.. MHP ufaktan itirazlara başladı… 17 Eylül 2021 | 1.812 Okunma Abes bir tartışma: Laiklik… Araştırmacılara birkaç da duyurum olacak… 16 Eylül 2021 | 579 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar