Bir sıçrarsın çekirge, iki sıçrarsın… Papaz da her zaman pilav yemez zaten…

Eşim dün sabah daha önceki günlerde de sorduğu soruyu yeniden yöneltti: “Rusya’daki anayasa değişikliği referandumunda son durum ne?”

Vladimir Putin Rusya’da iki dönem cumhurbaşkanı olduktan sonra yerine seçilen cumhurbaşkanı tarafından başbakan atanıyor, iki dönem sonra yeniden cumhurbaşkanı seçiliyordu. Böylece ülkesinin son 20 yılına damgasını vurdu Putin. Şimdi anayasayı değiştirerek sürekli cumhurbaşkanı kalabilmesini sağlamanın yoluna gitti. Referandum Putin’e 2036 yılına kadar cumhurbaşkanı kalma yolunu açacak.   

Böyle bir yola başvuran işi şansa bırakır mı?

Rusya’da oylama bir günde başlayıp bitmiyor, ama artık sona yaklaşıldı. Sandıktan herhalde her dört Rus’tan üçünün oyunu aldığı sonucu çıkacaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muharrem İnce bugün ne söyleyebilir.. Beklentim ile gerçek farklı olmaz umarım… 13 Ağustos 2020 | 2.875 Okunma Çok alametler belirdi: Galiba seçim o kadar uzakta değil… 12 Ağustos 2020 | 8.603 Okunma Popülist liderler seçim kazanmak için her şeyi yapabiliyor; örnekleri var… 10 Ağustos 2020 | 4.263 Okunma Beyrut’ta Türk ve Türkmen de var, Anadolu’dan gitme başkaları da.. Benim Beyrut’um… 09 Ağustos 2020 | 3.907 Okunma “Berat Albayrak’ın yanındayız” mesajı sahiplerine: Telaşa gerek yok… 08 Ağustos 2020 | 3.277 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar