Berat Albayrak’ın ayrılışıyla Trump’ın seçimi kaybetmesi arasında bir bağ olabilir…

Hükümetin en güçlü bakanı Berat Albayrak’ın bir çırpıda üstünün çizilmesi, bakanlığı terk etmek zorunda bırakılması, görevden affının kabul edilmesi acaba sadece ekonomi alanındaki performansıyla mı ilgili?

Hükümetin en güçlü bakanı Berat Albayrak’ın bir çırpıda üstünün çizilmesi, bakanlığı terk etmek zorunda bırakılması, görevden affının kabul edilmesi acaba sadece ekonomi alanındaki performansıyla mı ilgili?

Görevden ayrılmasının ardından Dolar-TL ilişkisinin TL lehine değişmesi ve piyasaların onsuz yeni havayı neşeyle karşılaması yukarıdaki soruyu düşünmemizi engelliyor. 

Bakan gitti, 9.00 TL’ye yaklaşmış olan Dolar birkaç günde 7.60’a kadar düştü. 

Yıllarca Türk ekonomisinin tek sorumlusu konumunda bulunmuş şimdinin DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın aylardır ısrarla “İktidara gelelim, ekonomi bir ay gibi kısa bir sürede düzelir”sözlerini hatırlatan bir durum var çünkü.

Ancak ben yine de bugün ortaya çıkmış olan ekonomik sevinç ortamının, meydana geldiğinde sevinse bile, görevden ayrılması kararını veren iradenin bile öngörmediği bir sonuç ve esas sebebin farklı olduğunu düşünüyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Geçmişin yanlışlarını günümüz yanlışlarından sonra tekrarlamak yanlıştır… 03 Aralık 2020 | 1.515 Okunma “Ordu satılmış” tartışması üzerine ülkelerin ve ülkemizin politika röntgeni… 02 Aralık 2020 | 2.885 Okunma Trump giderayak İran’a savaş başlatır ve “Savaş halindeki ülkede başkan değişmez” tezini kullanır mı? 01 Aralık 2020 | 2.752 Okunma Katar ve Arap yatırımları konusunda ilk elden tanığı olduğum birkaç anım var… 30 Kasım 2020 | 6.606 Okunma Korona günlerini en iyi nasıl değerlendirebiliriz? Kendi deneyimimi paylaşıyorum… 29 Kasım 2020 | 2.382 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar