Bazıları sürpriz sever.. Kanlı, canlı sürprizler…

Yıllar öncesini hatırlıyorum.Anayasa Mahkemesi başkanlığı döneminde özgürlükler ve hukuk devleti vurgulu konuşmalar yapmış Ahmet Necdet Sezer’in, görev süresini uzattırarak bir süre daha yerinde...

Yıllar öncesini hatırlıyorum.

Anayasa Mahkemesi başkanlığı döneminde özgürlükler ve hukuk devleti vurgulu konuşmalar yapmış Ahmet Necdet Sezer’in, görev süresini uzattırarak bir süre daha yerinde kalmak isteyen Süleyman Demirel yerine cumhurbaşkanı seçilmesinin ilk günlerindeydi.

Sevinenler çoktu, ben de onlardan biriydim.

Bir dostum, “Hiç sevinme, onu hareketsizleştirmek için bir ‘İslâmî terör’ provokasyonu yeter” sözüyle neşemi bozuvermişti.

O söz hala kulaklarımdadır.

Sezer için o beklenti çok geçmeden ortamın “Uğur Mumcu’nun katilleri yakalandı” haberiyle heyecanlandırılmasıyla gerçekleşmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Ejder’ gibiler ara sıra kendilerini hatırlatmasalar olmaz… 24 Haziran 2021 | 959 Okunma Sezgin Baran Korkmaz Viyana’da gözaltında… Hukuk en çok devlete lazım… 23 Haziran 2021 | 4.178 Okunma Delinecek yasaklar.. İşitmezden gelinen iddialar.. Halkın güveni zedeleniyor beyler… 22 Haziran 2021 | 1.687 Okunma Futbolda hezimet.. Zaaflarımız yüzünden her alanda benzer bir sonuç kaçınılmaz olabilir… 21 Haziran 2021 | 892 Okunma Gelmek istenmeyen, değerlerin kaçtığı bir ülke olmak.. Üzücü gerçekten… 20 Haziran 2021 | 1.464 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar