Asiltürk Kıbrıs’a gitti.. Gitti de ne oldu? Kendi kamuoyu Asiltürk’ten ne bekler?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘büyük müjdesini’ duyurmak için çıktığı Kıbrıs seferine giderken yanına aldığı siyasi kişiliklerden en fazla dikkat çeken, halen Saadet...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘büyük müjdesini’ duyurmak için çıktığı Kıbrıs seferine giderken yanına aldığı siyasi kişiliklerden en fazla dikkat çeken, halen Saadet Partisi’nde bir konumu bulunan Oğuzhan Asiltürk oldu.

Kimi bunu iktidar cephesinin Saadet Partisi’ni bölmeye yönelik bir girişimi olarak gördü, kimi de gezi boyunca verilen birlik ve beraberlik tablolarıyla iktidar cephesinin Saadet tabanını kazanmayı hedeflediğini ileri sürdü.

Her iki yakıştırma da mümkün.

Sonuçta siyaset zemininde her tavır alışın bir hesabı vardır.

İyi de, böyle bir geziye katılmak ve birlik-beraberlik tabloları vermekle Oğuzhan Asiltürk’ün de bir hesabı olması gerekir; nedir o hesap? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanına SP’li Asiltürk’ü almasının bir anlamı olduğu gibi, SP’li Asiltürk’ün bu geziye katılıp Erdoğan ve iktidarın diğer ortağı MHP’nin lideri Devlet Bahçeli ile samimi görüntüler vermesinin de bir anlamı mutlaka vardır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
A, yabancı vakıflardan bağış kabul ediyorlarmış.. Ne kadar ayıp… İyi de bu kimin ayıbı? 22 Temmuz 2021 | 935 Okunma Asiltürk Kıbrıs’a gitti.. Gitti de ne oldu? Kendi kamuoyu Asiltürk’ten ne bekler? 21 Temmuz 2021 | 3.540 Okunma Kıbrıs’a Türkiye’den bayram müjdesi: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi… 20 Temmuz 2021 | 1.300 Okunma Seçim için gün saymaya başlayabiliriz.. ‘Mevcut durum mu, değişim mi?’ sorusuna cevap arıyorum… 19 Temmuz 2021 | 3.554 Okunma Aklıma güvenirim, ama iki güncel konuda aklım bayağı zorlanıyor 18 Temmuz 2021 | 2.260 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar