Arkasından ağlayan olmaz, milyonlarca insanın ölümünden sorumlu Henry Kissinger öldü…

Gazze’de bütün dünyanın gözü önünde tanıklık edilen kıyım vicdan sahiplerinin tahammül sınırlarını zorluyor. Daha şimdiden çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 15 binden fazla...

Gazze’de bütün dünyanın gözü önünde tanıklık edilen kıyım vicdan sahiplerinin tahammül sınırlarını zorluyor. Daha şimdiden çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 15 binden fazla Filistinli öldürüldü.

Konu üzerinde her düşündüğümde “Gazze’de Filistinliler için ‘Karşınıza çıkanı öldürün’ talimatı veren sivil ve asker İsrailli yetkililer geceleri nasıl uyuyabiliyor? Bir gün hesaba çekilmekten korkmuyorlar mı?” sorusunu zihnimden geçirmeden edemiyorum.

Hesaba çekilmeyeceklerinden eminler…

ABD’de dışişleri bakanlığı görevinde bulunduğu sırada, dünyanın değişik köşelerinde patlak veren Amerika’nın taraf olduğu savaşlarda, çıkardığı iç kargaşalarda, yaptırdığı askeri darbelerde ve sonrasında hayatını kaybetmiş, sayılarının bir hesaba göre üç milyon bir başka hesaba göre dört milyon olduğu düşünülen insanın ölümünden sorumlu olan kişi hesaba çekilebildi mi?

Dün 100 yaşında ölen Henry Kissinger o kişi…

Önce bir anekdot aktarayım:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İktidar ortakları arasında emeklilerin sorunuyla ilgili bir ihtilaf var galiba.. Erdoğan bir şey söyledi, Bahçeli ise başka bir şey… 02 Mart 2024 | 60 Okunma Yakın tarihimizden bugünleri doğuran iki gelişme: 28 Şubat (1997) ve 1 Mart (2003) dönemeçleri… 01 Mart 2024 | 797 Okunma CB Erdoğan emeklilere ‘‘Size ikramiye yok’’ derken gerekçesi doğru, ancak muhatabı emekliler olmamalıydı  29 Şubat 2024 | 2.802 Okunma Deprem Fenerbahçe’de mi, yoksa siyasette mi derken, meğer iki ilimizde küçük ölçekli yer sarsıntıları yaşanmış… 28 Şubat 2024 | 802 Okunma Aritmetik çok basit bir beklentiye işaret ediyor: Muhalefet seçimde ‘dip dalga’ yaratacak bir varlık göstermek zorunda… 27 Şubat 2024 | 1.758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar