Anketlere göre, halkın nabzı ile hükümet politikaları arasındaki makas açılıyor…

“AK Parti’nin seçim başarılarının altında yatan en önemli unsur nedir?” sorusunun tek bir cevabı var: Halkın nabzını tutabilmek… AK Parti kuruluşu öncesinden başlayarak her konuda halkın ne düşündüğünü önemsedi ve o istikamette politikalar geliştirerek bugünlere geldi. Bunu sağlamak için de kamuoyu araştırmalarına özel önem verdi.

Kuruluş öncesinde Ankara merkezli iki önemli kurum yeni parti oluşumu için kollarını sıvayanlara yol gösterici çalışmalar yürüttüler: Abdullah Gül’ün başında bulunduğu Politik Araştırmalar Merkezi (PAM) ile Beşir Atalay’ın yönettiği ANAR… 

[Gül’ün 3 Kasım 2002 seçimi sonrası başbakanlığı üstlenmesiyle birlikte başsız kalan PAM çalışmalarını durdurdu. Atalay hükümette yer alınca kurumun kapısına kilit vurmak yerine yöneticiliği devretti; ANAR bugün de faal.

Partisinin genel başkanlığı da üzerinde bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kamuoyu yoklamalarına olağanüstü önem verdiği, birkaç kurumdan gelen aylık/haftalık/günlük raporları dikkatle incelediği bilinir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD ve Avrupa’nın ‘ırkçı terör dalgasını’ ciddiye alması için daha ne kadar eylem yapılması gerekiyor? 21 Şubat 2020 | 1.155 Okunma Ne yapılırsa yapılsın siyasi kısır döngüden kurtulamayan bir ülke.. İktidarlar değişiyor, gündem değişmiyor… 20 Şubat 2020 | 2.404 Okunma Bizde adet böyledir: Güzeli ağlatırlar, çirkini söyletirler (Fidayda türküsünden) 19 Şubat 2020 | 2.586 Okunma İlker Başbuğ’un başlattığı tartışma bana eskilerde yaşananları hatırlattı.. Ne günlerden bugünlere geldik… 18 Şubat 2020 | 3.655 Okunma İçte ve dışta karşılaşılan sorunların temelinde tek bir sorun yatıyor.. Bütün sorunların anası olan esas sorun… 17 Şubat 2020 | 4.204 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar