Angelina Jolie beni Suriyeli mülteci genç Muhammed Necim ile tanıştırdı..

Muhammad Najem (Muhammed Necim) ülkemizde yaşayan Suriyeli bir mülteci. Genç, henüz 19 yaşında. Ülkemize sığınmak üzere yola çıkmadan önce, 2018 yılında, yani henüz 16 yaşındayken...

Muhammad Najem (Muhammed Necim) ülkemizde yaşayan Suriyeli bir mülteci. Genç, henüz 19 yaşında. Ülkemize sığınmak üzere yola çıkmadan önce, 2018 yılında, yani henüz 16 yaşındayken, yaşadığı Şam yakınlarındaki Ghuta’dan dünyaya Beşşar Esad rejiminin kendi halkına yaptığı zulümleri belgeleyen videolar yayınlamış.

İsmini, bilmesi gereken pek çok kişinin bildiği anlaşılıyor.

Bir tek biz bilmiyoruz; böyle bir genç birkaç yıldır aramızda yaşadığı halde.

Angelina Jolie onun için “Muhammed’i çoğaltabilsek dünya barışı gerçekleşebilir” diyor.

Muhammed’in babası dört yıl önce bir hava saldırısı sırasında hayatını kaybetmiş. O sırada camide namaz kılmaktaymış. Hava saldırısı susana kadar kardeşiyle evlerinin çatısında bekleyip ardından hayatta kalanların yaşadıkları çileleri videoyla belgelemeye başlamışlar. Dünyaya yayılan videolardan rahatsız olan rejim Muhammed ile ailesini hedef alınca, yapabilecekleri tek şeyi yapmış, Türkiye’ye sığınmışlar.

Bu bilgileri edinmem bir İngiliz gazetesinin dünkü hafta sonu ekinde Oscar ödüllü sinema sanatçısı Angelina Jolie ile yaptığı bir mülakat sayesinde oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bölgemizi değiştiren, ABD’yi dönüştüren, dünyanın kimyasını bozan eylemler… 11 Eylül 2021 | 666 Okunma Hemen heyecanlanmayın: Adalet ve Kalkınma Partisi seçimin kaybedeni… 10 Eylül 2021 | 5.615 Okunma Din -İslam- tartışılır, insanların imanlarının sorgulanmasına yol açılır ise kim/ne kaybeder? 09 Eylül 2021 | 1.847 Okunma Moral bozukluğu yalnızca futbolda değil medyada da hissediliyor 08 Eylül 2021 | 2.975 Okunma Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı da, seçim barajını indirme girişimi de doğru dürüst tartışılamadı… 07 Eylül 2021 | 1.935 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar