Amerikan yargısına bakın, darbe girişimcilerine ne yapıyor?

Türkiye olarak geçtiğimiz hafta aynı hükümette yer alan iki bakanın sözlü atışmasını şaşkınlıkla izledik.

Türkiye olarak geçtiğimiz hafta aynı hükümette yer alan iki bakanın sözlü atışmasını şaşkınlıkla izledik. 

İlk bakan ülkenin güvenliğinden sorumlu. İçişleri bakanı Süleyman Soylu. Adamın biri ona kızmış, ama nedense annesine hakaret etmiş. Belli ki, terbiyesiz biri. Adam hakkında suç duyurusunda bulunulmuş. Konuyu üstlenen savcı ifadesini aldıktan sonra kendisini tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakmış. 

Bakan da annesine hakaret eden kişinin serbest bırakılmasına isyanını adalet mekanizmasını eleştirerek dile getirdi. 

Adalet mekanizmasının başı olan bakan Abdülhamit Gül ise, ülke güvenliğinden sorumlu bakanın isyanını hoş karşılamadı. Cevabı sertti. Bu arada, hakaret suçunun cezası iki yıldan az olduğu için adamın yasa gereği serbest bırakıldığını belirtme ihtiyacı duydu bakan. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İki İngiliz iki ayrı dönemiyle Türkiye’yi yazdı; kitaplarında ilginç bölümler var… 28 Şubat 2021 | 1.988 Okunma Aşı oldum, fakat yine evde hapisim.. Hislerim karma karışık… 27 Şubat 2021 | 1.241 Okunma Kadınlar her zaman onurludur 26 Şubat 2021 | 880 Okunma Eşler, çocuklar, damatlar, gelinler ve siyasi hayat.. Keşke “Oh ne rahat” denilebilseydi… 25 Şubat 2021 | 2.426 Okunma Türkiye gibisi dünyada yok.. Burası tam bir ‘cliffhanger’ ülkesi… 24 Şubat 2021 | 1.358 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 3 yorum