AK Parti zoru başarabilecek mi? HDP’li seçmene açılayım derken kendi seçmenini kaçırma tehlikesi var da…

AK Parti 23 Haziran’da yapılacak tekrar seçimin kampanyasını başlattı. Galiba kampanyada Ali İhsan Yavuz’un söylemleri ön planda olacak...

Dört bir yandan şu sıralarda seçmene ulaşan “YSK neden yalnız büyükşehir seçimini iptal etti?” sorusuna cevap verme amaçlı mesajlar, sandık sonucunu Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) taşıma sürecinde kamuoyu önüne ‘AK Parti genel başkan yardımcısı’ unvanıyla çıkan Ali İhsan Yavuz’un ağzından işitilenlerin bire bir kopyası çünkü.

O açıklamalar AK Parti’nin kendi tabanını bile tatminde yetersiz kalmıştı.

Tekrar seçim için uygun görülen altı haftalık hazırlık ve kampanya süresinin bir haftasını geride bırakmak üzereyiz. Taraflar bu süreyi henüz kendilerinden beklendiği cevvaliyette değerlendirmiş sayılmazlar. İki tarafın hedefinde, doğal olarak, ilk seçimde kendi adaylarına oy vermiş seçmeni korumak yanında, o zaman sandığa gitmeyenleri bu defa buna zorlamak ve daha da önemlisi karşı tarafın seçmenlerini kendi yanlarına çekmek var.

2015 genel seçimlerinde AK Parti altı aylık arayı iyi değerlendirebilmişti; herhalde aynı başarıyı bu defa altı hafta içerisinde gerçekleştirebileceği düşünülüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika yapar, faturasını biz öderiz.. Bu üçüncü kez ve fatura yine bize çıkabilir… 15 Ekim 2019 | 8.577 Okunma ‘Arap baharı’nda Bin Ali, Mübarek, Kaddafi, Saleh gittiler, Esad ise hâlâ yerinde.. Sebebi var ve ‘Barış Pınarı’nı da ilgilendiriyor… 14 Ekim 2019 | 14.987 Okunma Güçlü liderler askeri müdahale seviyor, medyadan da hoşlanmıyorlar… 13 Ekim 2019 | 4.729 Okunma Trump says “Brunson” and Pastor Brunson takes the stage with his new book… 12 Ekim 2019 | 11 Okunma Trump “Brunson” dedi, rahip Brunson da “Olacakları rüyamda görmüştüm” diye elinde kitabıyla ortaya atıldı… 12 Ekim 2019 | 6.358 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar