AK Parti zoru başarabilecek mi? HDP’li seçmene açılayım derken kendi seçmenini kaçırma tehlikesi var da…

AK Parti 23 Haziran’da yapılacak tekrar seçimin kampanyasını başlattı. Galiba kampanyada Ali İhsan Yavuz’un söylemleri ön planda olacak...

Dört bir yandan şu sıralarda seçmene ulaşan “YSK neden yalnız büyükşehir seçimini iptal etti?” sorusuna cevap verme amaçlı mesajlar, sandık sonucunu Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) taşıma sürecinde kamuoyu önüne ‘AK Parti genel başkan yardımcısı’ unvanıyla çıkan Ali İhsan Yavuz’un ağzından işitilenlerin bire bir kopyası çünkü.

O açıklamalar AK Parti’nin kendi tabanını bile tatminde yetersiz kalmıştı.

Tekrar seçim için uygun görülen altı haftalık hazırlık ve kampanya süresinin bir haftasını geride bırakmak üzereyiz. Taraflar bu süreyi henüz kendilerinden beklendiği cevvaliyette değerlendirmiş sayılmazlar. İki tarafın hedefinde, doğal olarak, ilk seçimde kendi adaylarına oy vermiş seçmeni korumak yanında, o zaman sandığa gitmeyenleri bu defa buna zorlamak ve daha da önemlisi karşı tarafın seçmenlerini kendi yanlarına çekmek var.

2015 genel seçimlerinde AK Parti altı aylık arayı iyi değerlendirebilmişti; herhalde aynı başarıyı bu defa altı hafta içerisinde gerçekleştirebileceği düşünülüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim ufukta göründü.. İki taraf için de zor bir seçim bu.. Tarafların durumlarını sizler için değerlendirdim… 27 Mayıs 2019 | 6 Okunma Yenilenen seçimle ilgili benim aklımın almadığı ciddi bir konu var. Onu sizlerle de paylaşmak istedim… 26 Mayıs 2019 | 8.434 Okunma Theresa May Has Gone.. What We Can Learn From Her Misfortune For Our Own Political Life? 25 Mayıs 2019 | 21 Okunma Politika başarıya kilitlidir; İngiltere’ye baksanıza.. Bizde de: Ya şapkada tavşan yoksa, ya tavşan da çıktığı halde başarısız olunursa? 25 Mayıs 2019 | 3.112 Okunma Why do writers write? I try to unveil the mystery concerning this question by focusing on a more challenging question… 24 Mayıs 2019 | 11 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar