AK Parti yol ayrımında.. Gözler tıkanıklığı ortadan kaldıracak tedbirleri alacağı beklentisiyle Külliye’ye çevrili…

Bir yıl önce yapılan seçimde, liderini yüzde 52 oyla yeniden cumhurbaşkanı seçtirmeyi başarmış, MHP ile stratejik ortaklık kurarak iktidarını bir kez daha beş yıllığına uzatabilmişti AK Parti....

Önemli büyükşehirleri yerel seçimde kaybetmiş ve stratejik ortağı ortaklıktan daha kazançlı çıkmış olsa da son yerel seçimde kazandığı belediyeler de var. 

Peki ne oldu da kuruluşunun 18., iktidara gelişinin 17. yılında AK Parti ‘kaybedenler kulübü’ imiş gibi tartışılıyor?

Yalnızca muhalifleri değil, eksilmeyen bir heyecanla her halinde kendisini savundukları bilinen kalemler ve yorumcular da, AK Parti’yi son viraja girmiş gibi değerlendiriyorlar.

Gerçekten üzerinde durulması gereken bir durum bu.

Erdoğan’ın iktidar ömrü herkesten uzun oldu

İktidarda 17 yıl bayağı uzun bir süre. AK Parti çok partili demokratik sistemde iktidarların ömrünün on yıldan az olduğu ülkemizde o süreyi yakında ikiye katlamış olacak. Lideri Tayyip Erdoğan daha şimdiden gelmiş geçmiş Türkiye Cumhuriyeti siyasi liderlerinin hepsinin iktidar ömürlerinden fazlasını partisinin ve devletin başında geçirmiş oldu. Bu durum demokratik Batı ülkeleriyle mukayese edildiğinde bile Erdoğan açısından büyük bir başarı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı bir genelgeyle “Yapın” dedi, o dedi diye yapılacak mı bakalım? Bu arada THY’ye yönelik bir sitemim olacak… 20 Eylül 2019 | 5.848 Okunma ‘Komplocu’ denmesinden korkmasam daha açık yazardım; birileri eski yöntemleri uygulayarak AK Parti’yi zora sokuyor… 19 Eylül 2019 | 8.193 Okunma Aramco’ya saldırı ve Trump’ın çıkışı.. Tablo nedense beni eskilere götürdü… 17 Eylül 2019 | 6.015 Okunma I’nın üstüne noktayı koyuyorum: İktidarda AK Parti var, ama siyasi hayatımızda esas güç o değil… 16 Eylül 2019 | 15.800 Okunma At rüya görebiliyor.. Ata özeneceğimi hiç düşünmemiştim.. Bir iki at öyküm var… 15 Eylül 2019 | 5.914 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum