AK Parti yeni ortak arayışında; MHP onu bırakır mı?

‘‘Demokrasi sandıktan ibaret değildir’’ diyenler elbette haklılar, ancak sandık da politikacılara demokrasiyi hatırlatması bakımından ihmale gelmeyen önemde.Yerel seçimin üzerinden sadece 2,5 ay geçmesine...

‘‘Demokrasi sandıktan ibaret değildir’’ diyenler elbette haklılar, ancak sandık da politikacılara demokrasiyi hatırlatması bakımından ihmale gelmeyen önemde.

Yerel seçimin üzerinden sadece 2,5 ay geçmesine rağmen siyaset zemininde taşların yerinden oynadığını hissedebiliyoruz.

Her şeyden önce, seçimden birinci parti olarak çıkan CHP’ye ve partinin yeni genel başkanı Özgür Özel’e güven geldi. Aradan geçen günler boyunca Özel’in çerçevesini belirlediği konular ekseninde bir gündem tartışılıyor. Ekonomik sıkıntılar gündemin merkezinde yer aldığı gibi, yargının kapsama alanında bulunan konulardaki yanlışlıklar da daha görülür hale geldi.

Bu yadsınamaz bir yeni durum.

Daha önemlisi, iktidar ittifakının seçimden sonra sergilediği yalpalamalar…

En son, iktidarın küçük ortağı MHP’nin genel başkanı Devlet Bahçeli, iktidar ortağından duyduğu rahatsızlığı, ‘‘Hodri meydan’’ anlamına gelen bir çıkışla ifade etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump suikastçısı bana kimi hatırlattı bir bilseniz… 19 Temmuz 2024 | 173 Okunma Tesadüfler fazla ama yine de karanlık aydınlatılabilir... 18 Temmuz 2024 | 1.607 Okunma Bir suikast girişiminin düşündürdükleri... 16 Temmuz 2024 | 2.099 Okunma Koşun, koşun, yüzde 80’e varan faize koşun 14 Temmuz 2024 | 2.401 Okunma İnsanımız para saçmadan turist olmayı öğreniyor 12 Temmuz 2024 | 4.440 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar