AK Parti ve ortakları.. Yeni oluşumlar.. Bosphorus Global.. Bayramda ben sustum, herkes konuştu…

Bayram günlerinde ne zaman siyasi içerikli bir soruyla karşılaşsam, herkesin duyacağı şekilde, “Bugün bayram, başka şeyler konuşalım” dedim.

Dört gün boyunca burada görüşlerimi paylaşmaya devam ettim, ama siyaset-dışı konularda; bayram öncesi kendime verdiğim ‘siyasetsiz günler’ sözünü tutmaya ısrarla gayret ettim.

Yine de bulunduğum ortamlarda kulak hizamda siyasetin konuşulmadığı veya konuşulduğunda benim kulaklarımı kapattığım anlamına gelmiyor bu. Tam tersine, ben siyaset konuşmadım ve o sayede bolca başkalarının güncel konularda neler düşündüğünü ilk elden öğrenme fırsatı buldum.

Rusya / Çin

İlk kayda geçireceğim tespit, iktidar partisi sözcülerinin büyük bir hiddetle andıkları yeni arayışların tabanda heyecan uyandırdığı oldu. İnsanlar iki konuda kendilerinin -ve tabii ülkenin de- köşeye sıkıştığını fark ediyorlar: Ekonomi ve dış politika… İki konunun da bugünkü iktidarın kendini bağladığı ve kolayca kurtulamayacağını belli ettiği temel kabuller -biri buna ‘saplantılar’ dedi- yüzünden içinden çıkılamaz hale geldiği görüşü hakim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dört yıldır durmadan yazıyorum; galiba biraz dinlensem iyi olacak 07 Mart 2020 | 3.907 Okunma Henüz gazetecilerin kapısına polis gitmiyor, ama medya orada da baskılara muhatap… 06 Mart 2020 | 4.235 Okunma ‘Savaş’ tek çare değildir.. Daha önce kan dökülmeden sonuç alınmıştı.. Mısır dışişleri bakanının anılarından aktarıyorum… 05 Mart 2020 | 5.631 Okunma Yeni parti.. ABD’de ‘sosyalist’ bir başkan adayı önde gidiyor.. Bizde ‘İslam Sosyalizmi’nden ‘Adil Düzen’e… 04 Mart 2020 | 6.640 Okunma Tek elin nesi var, iki elin sesi var.. Çok seslilik ise en iyisi… 03 Mart 2020 | 4.740 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar