ABD’de Kongre saldırısı sonrasında neler yaşanıyor?

Bir anda eğilimler değişir mi? ABD’de değişiyor işte. Amerika gerçekten tuhaf bir ülke. Piers Morgan’ın Trump tespiti yabana atılmamalı.

Amerika gerçekten tuhaf bir ülke.

Önce bir alıntı.

Bir İngiliz TV kanalında (ITV) sabah programı da sunan Daily Mail gazetesinin kulis yazarı Piers Morgan günlüğüne 7 Ocak’ta şu notu düştü:

“Bir keresinde Donald Trump’a neden hiç içki içmediğini sormuştum. Bana şu cevabı verdi: İçkinin insanları mahvettiğini gördüm. Önceki gün çok saygın bir bankacıyla birlikteydim. Yemeğin sonunda kendisini biz evine taşımak zorunda kaldık; sarhoştu çünkü. Böyle olunca saygınlığını yitiriyorsun. Çok kişi gördüm böyle. Hiçbiri duramıyor, izlemesi bile inanılır gibi değil.”

Kendisini yazarlıkta şimdinin Ertuğrul Özkök’üne benzettiğim Piers Morgan notunu şöyle bitirmiş:

“ABD başkanı olarak Trump farklı bir içkiyle sarhoş: İktidar ve gücünü kötüye kullanma sarhoşu. Onu da bu mahvetti işte.”  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Her an ölüm tehlikesi altında yaşayan insanlar kitap mı okur? 17 Ocak 2021 | 3.023 Okunma İki darbe girişimi (15 Temmuz ve 6 Ocak) birbirine benziyor; fakat ilişki kuran yok… 16 Ocak 2021 | 2.574 Okunma “Bizim burada olmaz” deniliyordu, ABD’de oldu.. Her yerde olabiliyor… 15 Ocak 2021 | 1.582 Okunma Allah kimseyi onun durumuna düşürmesin.. Her şeyini kaybedebileceği gibi rezillenme ihtimali de var… 14 Ocak 2021 | 3.351 Okunma ABD’de Kongre saldırısı sonrasında neler yaşanıyor? 13 Ocak 2021 | 2.469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar