ABD’de fark az olunca seçim yenilenmiyor, ama daha az oy alan kazanabiliyor… Doğru sanılan yanlışları düzeltiyorum…

Oylar sayılıp sonuçlar kesin olmasa da ortaya çıktığından beri meydana gelen kafa karışıklığı tarafların zihinlerini de bulandırmışa benziyor. Öyle olmasa hemen her gün yeni bir tutarsız...

Oylar sayılıp sonuçlar kesin olmasa da ortaya çıktığından beri meydana gelen kafa karışıklığı tarafların zihinlerini de bulandırmışa benziyor. Öyle olmasa hemen her gün yeni bir tutarsız açıklamayla karşılaşmazdık.

Alın, CHP’nin İstanbul’da ipi göğüslediği halde rakibi tarafından yokuşa sürülen adayı Ekrem İmamoğlu‘nun yaptığı medyayla ilgili açıklamasını… İmamoğlu açıklamasında gazete ve televizyonları iki gruba ayırıyor, bir bölümünü -herhalde ‘iflah olmaz’ gördüğü için olmalı- bir kenara koyduğunu belirttikten sonra, daha merkeze yakın olmasını beklediği ikinci grubun yayınlarının tek taraflı olmasına tepki veriyor.

Özellikle Hürriyet-CNN Türk‘e ve Habertürk‘e…

CHP’nin yanlış bildiğinin doğrusu

Yanlış bir değerlendirmenin sonucu bir yaklaşımı yansıtıyor bu açıklama.

Belediye başkanlığı seçiminde CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ile Ankara adayı Mansur Yavaş sandıktan rakiplerinin önünde çıktılarsa, bunu, medyanın kendilerine verdiği desteğe değil, tam tersine medyanın İmamoğlu‘nun şimdi şikayet konusu ettiği tek taraflı yayınlarının halkta uyandırdığı tepkiye borçlular.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP’li üç başkan görevden alındı.. Yanlış bir karar.. AK Parti yanlış kararlar almak zorunda mı? 20 Ağustos 2019 | 9.694 Okunma AK Parti yol ayrımında.. Gözler tıkanıklığı ortadan kaldıracak tedbirleri alacağı beklentisiyle Külliye’ye çevrili… 19 Ağustos 2019 | 8.596 Okunma İki inşaat işçisinden tarih bilinci edinmek.. Roma, Bizans ve Osmanlı tarihleri.. Okuya okuya… 18 Ağustos 2019 | 3.341 Okunma Fırat’ın doğusuna gitmiyoruz, tamam. “Neden?” sorusu için bugün verilen “Trump yeniden kazansın diye” cevabı ilgimi çekti… 17 Ağustos 2019 | 5.706 Okunma Yeni oluşum bir büyük boşluğu doldurmayı hedefliyorsa önemli; halk bunu bekliyor… 16 Ağustos 2019 | 5.511 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar