“Söylenene kulak verin” diyorum, yoksa “Söyletmen, vurun” mu deseydim?

Birbirini suçlayan suçlayana…Altı yıla yakın bir süre rehin tutuldukları Gara mevkiindeki bir mağarada 13 canın teröristler tarafından katli, onlar henüz toprağa verilmeden karşılıklı suçlamalara...

Birbirini suçlayan suçlayana…

Altı yıla yakın bir süre rehin tutuldukları Gara mevkiindeki bir mağarada 13 canın teröristler tarafından katli, onlar henüz toprağa verilmeden karşılıklı suçlamalara yol açtı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti genel başkanı da olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı “13 şehidin sorumlusu” ilan etti.

AK Parti ile iktidar ortağı olan MHP ise, PKK ile ilişkili olduğu ithamıyla kapatılmasını istedikleri HDP’yi ve HDP’ye kendileri gibi yaklaşmadıkları için Millet İttifakı içerisinde yer alan partileri suçlamakta.

Bu arada, henüz tazeyken Washington’dan yapılan açıklamada “PKK tarafından yapıldıysa” şartına bağlı olarak olayı kınadığı için ABD de PKK işbirlikçiliği ile suçlandı.İki ülke dışişleri bakanlarının telefon görüşmesi sonrasında, ölümlerden PKK’nın sorumluluğunu kabul eden yeni bir açıklama Washington’dan yapıldı.

ABD ile ara düzeldi, fakat partiler arasındaki görüş farklılıkları ve suçlamalar ortadan kalkmış değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı şaşırtmayı seviyor.. Reform paketi ile de şaşırttı.. 03 Mart 2021 | 2.781 Okunma Kaşıkçı cinayetine dair CIA raporu açıklandı, ama esas suçlu korunuyor.. Neden? 02 Mart 2021 | 1.003 Okunma Sorgulama en tepeden başladı: AK Parti ne idi, maalesef ne oldu? 01 Mart 2021 | 5.012 Okunma İki İngiliz iki ayrı dönemiyle Türkiye’yi yazdı; kitaplarında ilginç bölümler var… 28 Şubat 2021 | 2.149 Okunma Aşı oldum, fakat yine evde hapisim.. Hislerim karma karışık… 27 Şubat 2021 | 1.255 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar