“Recep Bey”.. “Bay Kemal”.. Özgür Efendi”..

Bilmem hatırlar mısınız: Bir zamanlar, Kemal Kılıçdaroğlu, meydanlarda ne zaman Tayyip Erdoğan’dan söz etmesi gerekse, ona “Recep Bey” diye seslenirdi.Tayyip Erdoğan’ın nüfusta kayıtlı ilk ismiyle...

Bilmem hatırlar mısınız: Bir zamanlar, Kemal Kılıçdaroğlu, meydanlarda ne zaman Tayyip Erdoğan’dan söz etmesi gerekse, ona “Recep Bey” diye seslenirdi.

Tayyip Erdoğan’ın nüfusta kayıtlı ilk ismiyle yani…

“Recep Bey” derken bunu muhatabını küçümsemek için yaptığını sanmıyorum; ancak yine de garip karşılamıştım.

Katılımcısı olduğum bir programda, bir sorumu cevaplarken aynı kalıbı kullandığında, o zaman CHP lideri olan Kılıçdaroğlu’na, “Neden?” diye sormuştum. 

Zannedersem, benim sorgulamamdan sonra bir daha o hitabı kullanmadı.

AK Parti lideri de olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise, her zaman, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan “Bay Kemal” diye söz edegeldi. Onunla herhangi bir ortamda karşı karşıya gelmediğimiz için, Tayyip Bey’e “Neden?” sorusunu yöneltemedim.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bazıları olanı çok sonra duyuyor.. Bazıları konuyu yanlış anlıyor.. Bazıları da yanlışı düzeltilse bile aldırmıyor… 21 Şubat 2024 | 483 Okunma İşin şakası yok: İktidara bakılırsa, önümüzdeki seçimde ya onun adaylarına oy kullanacağız ya da halimiz harap… 20 Şubat 2024 | 2.032 Okunma Gazze’de yaşananlar sınırları aşarak dünyayı değiştirecek bir yöne evrildi; anti-Semitizm yaygınlaşıyor… 19 Şubat 2024 | 1.607 Okunma Muhalifini zehirleten, ölsün diye en kötü cezaevine gönderen ve sonunda ölmesini sağlayan bir rejim… 18 Şubat 2024 | 956 Okunma CB Erdoğan 2024’ü ‘emekliler yılı’ ilan etmişti; ya 15 milyon emekli bu yılı gerçek anlamda kendi yılları yapmaya kalkarsa…  17 Şubat 2024 | 1.344 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar