‘Aşk asla özür dilememektir” diye bellemişiz. Filmi de var. İstanbul için “Bizim aşk hikayemiz” sloganı uygun kaçmadı

AK Parti’nin katıldığı bütün seçimlerde izlediği kampanyalarda en başından itibaren ağırlığını koymuş olan Erol Olçok‘un yokluğu bu yerel seçim öncesinde kendisini fena halde...

AK Parti’nin katıldığı bütün seçimlerde izlediği kampanyalarda en başından itibaren ağırlığını koymuş olan Erol Olçok‘un yokluğu bu yerel seçim öncesinde kendisini fena halde hissettiriyor.

Erol Olçok 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi genç oğluyla birlikte şehit edilmişti.

Onun planladığı ve uygulanmasına da nezaret ettiği seçim kampanyalarının AK Parti’nin sandık başarılarında önemli bir rolü olduğunu 31 Mart öncesinde daha iyi anlayabiliyoruz.

Ülkemizin en büyük kenti İstanbul’da başarıyı “İstanbul bizim için bir aşk hikayesi” sloganı eşliğinde yürütülen kampanyayla aramaya herhalde karşı çıkardı usta reklamcı-siyaset danışmanı.

Sloganın zihinlere derhal üşüştürdüğü unsurlar AK Parti ve adayları için fazla olumlu değil çünkü.

‘Aşk hikayesi’ olduğu iddiasıyla sakinlerinden oy beklenen kent 25 yıldır hep aynı çizgideki belediye başkanları tarafından yönetiliyor. Hayli gergin bir ‘aşk’ bu. 25 yılın performansı, bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın ağzından çıkan “Bu kente ihanet edildi” cümlesiyle özetlenebilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya sevdası bir günle sınırlı olanlar muhalifleri sindirme görevlerine döndüler… Alkış!!! 13 Temmuz 2020 | 7.019 Okunma Ayasofya yeniden cami oldu.. “Neden Ayasofya?”, “Neden şimdi?” sorularına cevabımdır… 11 Temmuz 2020 | 8.752 Okunma Türkiye neleri konuşuyor, ben ise kimsenin kulak vermediği konularla ilgileniyorum.. 10 Temmuz 2020 | 6.447 Okunma Ayasofya.. Çoklu baro.. Şehir Üniversitesi.. Sosyal medya.. İktidar cephesinin acelesi olduğu muhakkak da, bunun sebebi ne? 09 Temmuz 2020 | 6.165 Okunma İktidar güçlüdür, isterse baroları böler; ama bunu yapmalı mı? 08 Temmuz 2020 | 3.505 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar