‘6’lı masa’yı ve ardından yayınlanan mesajları zenginleştirmenin zamanı geldi.. Geçiyor bile…

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (05.07.2022)''‘6’lı masa’yı ve ardından yayınlanan mesajları zenginleştirmenin zamanı geldi.. Geçiyor bile..'' başlıklı yazısı.

Birbirinden farklı eğilimleri temsil eden altı partinin birlikte hareket etme amaçlı buluşmaları önemli. Liderler her ay bir yemek masasında bir araya gelip saatlerce konuşuyor ve her buluşmanın ardından bir de ortak açıklama yayımlanıyor.

Yaptıklarının siyaset tarihimizde bir eşi benzeri yoktur.

Takdire şayan bir durum bu.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın evsahipliği yaptığı buluşmalarının ardından, o akşam masada bir kişinin eksikliğinden söz etmiştim; önceki akşam İYİ Parti lideri Meral Akşener’in davetiyle yeniden bir araya geldiklerinde, gözlerimin yine yedinci bir kişiyi o masada aradığını söyleyebilirim.

Bu defa da yine altı kişiydiler.

Masayı zenginleştirmek ve toplantılara ilgiyi artırmak gerekiyor.

Daha başlangıçta aklımdan hep şu fikir geçmişti: Her parti lideri, evsahipliği sırası ona geldiğinde, diğer liderlere, kendilerinin ‘cumhurbaşkanı adayı’ olarak düşündükleri bir ismi masaya çağırabilir.

İlla o kişi altı liderin üzerinde uzlaşacağı isim olmak zorunda değil; ancak kamuoyu her ay masaya davet edilen yeni bir yüzün varlığıyla muhalefetin elindeki seçeneklerin zenginliğini görmüş olur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İktidar şapkasından iki tavşan çıkardı; muhalefet gözüne far tutulmuş tavşana döndü… 09 Ağustos 2022 | 2.053 Okunma Yeni dönemde kimi cumhurbaşkanı görmek istersiniz? Ben kendi adayımı açıklıyorum 08 Ağustos 2022 | 3.803 Okunma Bin yıl önceye ait bir tabağın üzerine yazıyla işlenmiş çarpıcı bir mesaj 07 Ağustos 2022 | 1.206 Okunma Hayretler içerisindeyim: Hazine ve maliye bakanı Nureddin Nebati’nin kıymetini bilmeyenler var…  06 Ağustos 2022 | 4.328 Okunma Cinayetler, suikastlar, soru çalmalar.. ‘Olağan şüpheliler’ olmasa halimiz haraptı… 05 Ağustos 2022 | 2.706 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar