“128 milyar dolar nerede?” sorusu yanlış cevap almak için soruluyor.. Hesap başka oysa…

Ekonomiden aile bütçemi döndürmeye yarayacak kadar anlarım; üzerinde kafa yorduğum esas ilgi alanlarım siyaset ve dış politikadır. Ancak ilgi alanlarımla kesiştiği noktada ekonomi üzerinde de düşünme...

Ekonomiden aile bütçemi döndürmeye yarayacak kadar anlarım; üzerinde kafa yorduğum esas ilgi alanlarım siyaset ve dış politikadır. Ancak ilgi alanlarımla kesiştiği noktada ekonomi üzerinde de düşünme ihtiyacı duyarım.

Şimdilerde benim düşünmeme sebep gerektirmeden ekonominin siyaset ve dış politikayla kesiştiğini hatırlatan açıklamalarla karşılaşılıyor.

Muhalefetin “128 milyar dolar nerede?” sorusu söz gelimi…

Ona birazdan gelirim; önce devleti yönetenlerin açıklamalarına bakalım.

Dün AK Parti genel başkanı da olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin yurtdışına uzanan kolu mesabesindeki Uluslararası Demokratlar Birliği üyelerini kabülünde bayağı kapsamlı bir konuşma yaptı. Konuşmasının büyük bölümü muhataplarını ilgilendiren konulardaydı. Bugünkü gazetelere internet sitelerinden baktığımda ise, ekonomik içerikli ‘müjdelerin’ öne çıkarıldığını fark ettim.

Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ilk ödemesinin Mayıs ayı başında yapılacağını, emeklilerin hayat şartlarının daha da iyileşmesine hazırlandıklarını açıklamış Cumhurbaşkanı Erdoğan.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kişisel gözlemlerle Türkiye’nin Ermeni meselesi… 25 Nisan 2021 | 765 Okunma Renkli ve üslup sahibi bir yazarı yitirdik, Selahattin Duman’ı… 24 Nisan 2021 | 944 Okunma Demokrasilerde denetlemeyi parlamento ve medya yapar.. Denetim yoksa yanlışlıkların ortaya dökülmesi kaçınılmaz olur… 23 Nisan 2021 | 1.025 Okunma Erdoğan’ın izlettiği videoyu kimler hazırladı? Bosphorus Global’e bir teklifim olacak… 22 Nisan 2021 | 3.680 Okunma İki kadın bakan gitti.. Muteber yazarların diline bir şeyler oldu… 21 Nisan 2021 | 4.530 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar