1 yıl önce 1 yıl sonra ya da 35 yıl önce 35 yıl sonra… Bizde yıllarla fazla değişiklik olmuyor, olamıyor…

Depremin üzerinden tam bir yıl geçmiş…Televizyonlar -özellikle muhalif olanlar- deprem mahallinden sürekli yayın yapıyorlar ve manzaranın ilk günlerden bu yana pek az değiştiği görülüyor.Çadır...

Depremin üzerinden tam bir yıl geçmiş…

Televizyonlar -özellikle muhalif olanlar- deprem mahallinden sürekli yayın yapıyorlar ve manzaranın ilk günlerden bu yana pek az değiştiği görülüyor.

Çadır sefaleti bitmiş, genellikle prefabrike yapılarda kalıyor depremzedeler; ancak kış şartları yüzünden şikayetler hayli fazla. Verilen sözlerin tutulmadığı ortak şikayet konusu.

Anlaşılan vaat edilen mesken sayısının çok altında teslimat yapılabiliyor. Onda biri kadar…

Muhalif kanallar ne olacak, yaşananları başka türlü verecek değillerdi ya…

Tam böyle düşünüyordum ki, AK Parti genel başkanı sıfatı da bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, partisi tarafından Hatay’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında, hiç söylenmeyecek sözler sarf ettiği duyuldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bazıları olanı çok sonra duyuyor.. Bazıları konuyu yanlış anlıyor.. Bazıları da yanlışı düzeltilse bile aldırmıyor… 21 Şubat 2024 | 560 Okunma İşin şakası yok: İktidara bakılırsa, önümüzdeki seçimde ya onun adaylarına oy kullanacağız ya da halimiz harap… 20 Şubat 2024 | 2.035 Okunma Gazze’de yaşananlar sınırları aşarak dünyayı değiştirecek bir yöne evrildi; anti-Semitizm yaygınlaşıyor… 19 Şubat 2024 | 1.607 Okunma Muhalifini zehirleten, ölsün diye en kötü cezaevine gönderen ve sonunda ölmesini sağlayan bir rejim… 18 Şubat 2024 | 957 Okunma CB Erdoğan 2024’ü ‘emekliler yılı’ ilan etmişti; ya 15 milyon emekli bu yılı gerçek anlamda kendi yılları yapmaya kalkarsa…  17 Şubat 2024 | 1.344 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar