ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Dijital ekonominin geleceği ne olacak?

12-13 Eylül tarihlerinde, Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen DMEXCO 2018, bu yıl da rekor rakamlara imza attı .

Fatoş Karahasan
Fatoş Karahasan Milliyet Gazetesi
20 Eylül 2018 | 47

12-13 Eylül tarihlerinde, Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen DMEXCO 2018, bu yıl da rekor rakamlara imza attı. Köln’ün fuar alanı KölnMesse’nin devasa salonlarında bini aşkın fuar katılımcısı çalışmalarını sergiledi. 41 bin ziyaretçi, 550 konuşmacının sunumlarını izleme fırsatı buldu. DMEXCO 2018, Almanya’nın dijital ekonomiye verdiği büyük önemi bir kez daha gözler önüne serdi.

DMEXCO’nun “Çeşitlilik” ilkesi ön plana alınarak tasarlanan konferans/seminer programında yer alanların yüzde 48’i Almanya dışından gelen konuşmacılardı. Grubun yüzde 33’üyse kadınlardan oluşuyordu.

“Merak, Eylem, Sorumluluk Ve Deneyim”

DMEXCO2018’de teknoloji ve pazarlamadaki son trendler üzerinde duruldu. İnovasyonlar, araştırmalar ve başarılı vakalar paylaşıldı.

Bu yılki etkinliğin teması “Take C.A.R.E” sözcükleriyle özetlenmişti. İngilizce “Curiosity”, “Action”, “Responsibility” ve “Experience” sözcüklerinin baş harflerinden oluşan bu tema bir kelime oyununu da içeriyordu. “Kendine dikkat etmek, gayret etmek, özen göstermek” gibi anlamlar içeren“Take Care”, pazarlama endüstrisine dört ana başlık sunuyordu: “Merak, Eylem, Sorumluluk ve Deneyim.” Konuşmacılar da bu kavramlar çerçevesinde sunumlar yaptılar.

Devamını Oku