Yeryüzü bir mescit ise...

Sandık başına gitmeye sayılı günlerin kaldığı şu günlerde bütün partilerin profillerini dindarlık üzerinden güncelliyor olması dikkatinizi çekiyor muhakkak. Peki bu durum bize...

Sandık başına gitmeye sayılı günlerin kaldığı şu günlerde bütün partilerin profillerini dindarlık üzerinden güncelliyor olması dikkatinizi çekiyor muhakkak. Peki bu durum bize şaşırtıcı geliyor mu? 

Hayır!
Dindarlık ile dincilik arasındaki fark üzerinde yeterince durmadığımız sürece, her seçim atmosferinde partiler arası “en dindar benim partim” söylemi üzerinden bir seçim müsabakası izlemeye devam edeceğiz.
Dindar, dinî emir ve yasaklara riayet eden kişidir. Dini metalaştırarak alıp satan kişi ise dindar değil, dincidir. 
Bireyler dindar olabilir. Ama tüzel kişiliklerin dindarlığından bahsetmek söz konusu olamaz.
Partiler ancak dine hizmet edişleri üzerinden yaklaşabilirler dindarlara.
Kişilerin dindarlığının bir ölçüsü var mıdır?
Dindar kişileri giyim kuşamları ile mi tanırız yoksa kullandığı kelimeler, kurdukları cümleler ile mi?
Dindar bir şahsiyeti kullandığı kelimeler üzerinden tartacak basiretimiz olsa idi, dinci profil bu kadar kolay yayılıp genişleyebilir miydi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Telefon tellerinden aile bağları 16 Ağustos 2019 | 120 Okunma Bayram sofrasında paylaşılacak “hikaye”... 14 Ağustos 2019 | 132 Okunma Babaannem bayramda Uludağ’a çıkacakmış... Tefrika roman: 4 09 Ağustos 2019 | 110 Okunma Mektupla gelen geçmiş… 07 Ağustos 2019 | 119 Okunma Babaannem ile yemeğe gittik...Tefrika roman: Bölüm 3 02 Ağustos 2019 | 186 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar