“Yaşam  bildiğiniz  o eski yaşam değil artık...” Bahar’ın biyografisinden parçalar  (1)

Hayat şartları, hayattan beklentiler, son yirmi yılda eşine benzerine rastlanmayacak bir değişim ve dönüşüm geçirdi, geçirmeye de devam edecek. Hiçbir şey “bildiğimiz” gibi değil artık....

Hayat şartları, hayattan beklentiler, son yirmi yılda eşine benzerine rastlanmayacak bir değişim ve dönüşüm geçirdi, geçirmeye de devam edecek. Hiçbir şey “bildiğimiz” gibi değil artık. Sürekli olan ile geçici olan, müşterek ile kişisel bir arada, birbirinin sınırlarını imha ede ede varlığını korumaya çalışıyor.

Bu yazıda, sürekli ile geçici, müşterek ile kişisel bahis için bir “biyografi”yi dikkatinize sunmak istiyorum. “Biyografi”sinden parçalar sunacağım “yeni anne” çocuk sahibi değil. Olmayı da düşünmüyor. O halde niye “yeni anne” dedim? Cevabını yazının sonunda bulacağınızı tahmin ediyorum.

B. 33 yaşında. Bu yazı için adını Bahar koyalım. Bahar, vegan. 13 yaşında başını babaannesinin “yönlendirmesi” ile örtmüş. Çocukluk ve ilk gençlik yıllarında “dini bütün bir genç kız” olarak çok takdir edildiğini ve bu takdirden mutlu olduğunu söylüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Evlatlar ile ebeveynler arasındaki dengenin korunması ve toplumsal mesuliyet 13 Mayıs 2022 | 300 Okunma “Yaşam  bildiğiniz  o eski yaşam değil artık...” Bahar’ın biyografisinden parçalar  (1) 06 Mayıs 2022 | 204 Okunma Bayram Hediyesi 29 Nisan 2022 | 180 Okunma Cami terbiyesini çocuklara kim kazandırır? Toplum? İmam? Aile? 22 Nisan 2022 | 398 Okunma Gün düne nasıl bağlanır? Ya da kravatlı dilenci... 15 Nisan 2022 | 216 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar