Unutma gün gün hatırla, ay ay tekrarla, yıl yıl kaydını kalbinde tut!

Yılın bir gününün seçilip, eylem için “farkındalık günü” olarak imlendiği “o tarihleri” sever misiniz?BEN SEVMEM.Her “özel gün” yaşanmış olan, yaşanmakta olan...

Yılın bir gününün seçilip, eylem için “farkındalık günü” olarak imlendiği “o tarihleri” sever misiniz?

BEN SEVMEM.

Her “özel gün” yaşanmış olan, yaşanmakta olan günleri imha etme işlemini yerine getirir. İşlemin etkisi akşamdan sabaha olmadığı için fark etmeyiz, özel günlerin zihinleri unutuş için nadasa bırakan hamlesini.

Özel gün efekti ile zihinler temizlenir, geçmiş önce ağır bir yük olarak yüklenir, sonra bu yük bir hamlede imha edilir. Toplumsal Alzheimer hiç fark edilmez. Oysa gün içinde ne çok kullanırız “toplumsal bellek” kavramını. Böyledir, dile düşen artık “burada” değildir.

“Özel günler” muktedirlerin dünyasının kara katran niyetini bir anlığına unutturan sözüm ona “vicdan günleri”dir. Muktedirlerin riyakar dünyası, keyfine göre tarih, zevkine göre gün belirler.

İnsanlardan sadece bazıları İNSAN’dır. Hayvanlardan sadece bazıları HAYVAN.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Evdeyiz...” 01 Aralık 2023 | 343 Okunma Seküler cenaze törenlerine “Zengin Ölüsü” üzerinden tanıklık... 24 Kasım 2023 | 653 Okunma Biz kalbi olanlar, artık müşteriniz değiliz, siyasal tüketicileriz... 17 Kasım 2023 | 277 Okunma Unutma gün gün hatırla, ay ay tekrarla, yıl yıl kaydını kalbinde tut! 10 Kasım 2023 | 256 Okunma Görsel ve edebi metinlerin değerini bilmek, değerlendirebilmek... 03 Kasım 2023 | 192 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar