Tek yapabildiğimiz bu: ”Sakın fakirlerden korkmayın!”

Özel insanların güzel insanların hikayesi ekranlardan çekildi artık.Meydan kendini ortaya dökenlere kaldı.Saklanarak var olan ünlülerin yerini her dakika her saniye yiyip içtiklerini en mahrem anlarını kaydedip kamuoyuna...

Özel insanların güzel insanların hikayesi ekranlardan çekildi artık.
Meydan kendini ortaya dökenlere kaldı.
Saklanarak var olan ünlülerin yerini her dakika her saniye yiyip içtiklerini en mahrem anlarını kaydedip kamuoyuna sunanların “hesapları”aldı. “Hesaplar” rakamsal olarak yükseliyor. Benim hesabım seni hesabını döver düellosu yaşanıyor sanal alemde.
Herkes sanal alemde takipçisi en kabarık olanın peşi sıra “yürürken” sokaklar gözden kaçıyor. Hayat sokaklarda.
Hayatın sokaklarda olduğunu bile ekrandan öğreniyoruz lakin.
Sözü “Mendil satan Suriyeli çocuğun dövülmesi haberlerine” getireceğim. Ama söz buraya Çarşamba günkü yazımda gelecek muhtemelen. Bugün fakirlerin medya üzerinden servis edilen hikayesine “dışardan” bakmak istiyorum.
2014 yılı biterken en dikkatimi çeken haberler “dünyanın fakirleri”ne dair oldu.
Haberler genellikle BBC üzerinden servis ediliyor.
En çok dikkatimi çeken aynı hafta içinde iki evsizin “onurlu özne”ler olarak “yakınlaştırılması” oldu.
Birinci haber evsiz Robi'ye ait. Gecenin bir vakti evine gitmek isteyen bir genç kız o sırada taksi parası olmadığını fark ediyor. Evsiz Robi cebindeki 3 Sterlini vererek kızın güvenli bir şekilde evine gitmesini sağlıyor.
Genç kız cebindeki bütün parayı kendisine bağışlayacak kadar cömert olan evsiz adam için, facebook üzerinden yardım kampanyası başlatıyor. Hedeflediği 12 bin sterlin kısa sürede toplanıyor, yoğun ilgi yüzünden site çöküyor ve daha da önemlisi evsiz Robi'nin sadece genç kıza değil ihtiyacı olan herkese bir şekilde yardım etmeye çalıştığı ortaya çıkıyor. Eldivenlerini ve atkısını vermeyi bile teklif ediyor Robi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz’u hep aynı yerden anmaya devam edemeyiz... 17 Temmuz 2019 | 257 Okunma 1930’larda 12 yaşındaki bir kıza âşık olmak normal miydi? 12 Temmuz 2019 | 1.251 Okunma Aile, Endüstri Devriminden bu yana darbe alıyor... 10 Temmuz 2019 | 237 Okunma Aile nereye gidiyor/Anaerkil dönemin sancıları... 05 Temmuz 2019 | 612 Okunma Aile zor durumda mı? 03 Temmuz 2019 | 423 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar