Tanıklıklarımızı  belgeselin dili üzerinden idrak etmek...

İşin tanımı ziyadesiyle değişti; en iyi iş, en çok ses getiren demek. Ses getiren şeylerin çoğu, akla ziyan kalbe ziyan şeylerin peşi sıra sürükleniyor. “Kötü olanı ortaya getirmeyin muhakkak...

İşin tanımı ziyadesiyle değişti; en iyi iş, en çok ses getiren demek. Ses getiren şeylerin çoğu, akla ziyan kalbe ziyan şeylerin peşi sıra sürükleniyor. “Kötü olanı ortaya getirmeyin muhakkak alıcısı çıkar” nasihatini, tüketim kültürü tersinden bir anlayışla, havada kapıyor, alıcısı çıkacak her şeyin satıcısı biz olmalıyız diyerek kötü olanı en parlak şekilde ambalajlayarak sunuyor .

Geçtiğimiz Çarşamba günü, TRT’de yayınlanalı epey bir zaman geçmiş olan “Aynı Göğün Altında üç Nefes” belgeselini nazara verdim. Değerli okuyucularıma seyredin üzerinden konuşalım dedim. İçinde yaşadığımız çağın en önemli özelliği insanların konuşacak güzel şeyler bulmakta zorlanmaları.

Öfke, şiddet, saldırganlık üzerine bina edilmiş haber dili ile mücadele etmenin en sade ve derin yöntemi “güzel olanı nazara vermek” diye düşünüyorum.

Değerli okuyucularım belgeseli seyretti ve duygularını çok samimi bir şekilde dile getirdi. Buyurun:

“Bildiğimiz konuları belgesel olarak izlemek …”

Esselamu aleykum Fatma Hanım,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Evren Hocanım gitti...” Tefrika roman: 16 08 Kasım 2019 | 58 Okunma Bazen geçmiş geri  gelir... 06 Kasım 2019 | 427 Okunma “Bir eksiğimiz medya babaannesi idi artık o da tamam!” 01 Kasım 2019 | 331 Okunma Çocuklar ve gençler elimizden kayıp gitmeden... 30 Ekim 2019 | 234 Okunma “Babalar her zaman haklıdır!” 25 Ekim 2019 | 160 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar