Sitemkar erkekler/ “Bilinçli ve şuurlu Müslüman eksikliği” (2)

Cuma günü yayınlamış olduğum mektubun ikinci bölümünü dikkatinize sunacağım biraz sonra.Mektubun satırlarında yol almadan önce sizlerden gelen tepkilere dikkat çekmek istiyorum. Gelen tepkileri kabaca dört...

Cuma günü yayınlamış olduğum mektubun ikinci bölümünü dikkatinize sunacağım biraz sonra.
Mektubun satırlarında yol almadan önce sizlerden gelen tepkilere dikkat çekmek istiyorum. Gelen tepkileri kabaca dört bölümde ele almak mümkün:
-“Mektubun ikinci bölümünü merakla bekliyorum yorumumu mektubun sonuna saklıyorum.”(Hikayeyi sondan geriye doğru okumayı sevenler)
-“Mektup çok dikkatli ve samimi yazılmış anne babaların ibretle okuması gerekiyor.” (Anlamayı, anlayarak yol almayı tercih edenler.)
-“Erkeklerden gelen mektuplar çok zayıf herhalde. Hiçbirşey söylemeyen mektupları niye yayınlıyorsunuz!” (Her türlü sosyal meseleyi kutuplaşma içinde görmek isteyenler.Bunlara göre genç kızların mektubu iyi idi ama onlara cevap veren erkeklerin mektubu zayıf. Tabii köşenin sahibi kadın olunca böyle oluyor.Zaten erkek köşe yazarları da türübünlere oynuyor.Türübünler hep kadın.)
-“Bu mektuplar bizi bir yere götürmez esas siz ne yapacağımızı söyleyin.” (Sosyal olayların fiziki meseleler kadar kısa sürede çözülebileceğini zannedip didaktik yorumları ile ümmeti canından bezdirenler.)
Uzunluğundan dolayı tek parça olarak yayınlayamadığımız mektubun ikinci bölümü şöyle:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir karşılaşma mekanı olarak kitap fuarları... 19 Şubat 2020 | 38 Okunma “Bu oyun can sıkıntısını sonsuza kadar gideriyor” 14 Şubat 2020 | 149 Okunma “Gözün Vicdanı” ve “Küresel Şehrin Vicdanı” İstanbul’da! 12 Şubat 2020 | 127 Okunma Güzel yorumcu anne ve kene duruşlu gazeteci baba 07 Şubat 2020 | 2.629 Okunma “Dünyada kalmak kolay bir şey mi sanıyorsun!” 05 Şubat 2020 | 132 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar