Sitemkar erkekler/ “Bilinçli ve şuurlu Müslüman eksikliği” (2)

Cuma günü yayınlamış olduğum mektubun ikinci bölümünü dikkatinize sunacağım biraz sonra.Mektubun satırlarında yol almadan önce sizlerden gelen tepkilere dikkat çekmek istiyorum. Gelen tepkileri kabaca dört...

Cuma günü yayınlamış olduğum mektubun ikinci bölümünü dikkatinize sunacağım biraz sonra.
Mektubun satırlarında yol almadan önce sizlerden gelen tepkilere dikkat çekmek istiyorum. Gelen tepkileri kabaca dört bölümde ele almak mümkün:
-“Mektubun ikinci bölümünü merakla bekliyorum yorumumu mektubun sonuna saklıyorum.”(Hikayeyi sondan geriye doğru okumayı sevenler)
-“Mektup çok dikkatli ve samimi yazılmış anne babaların ibretle okuması gerekiyor.” (Anlamayı, anlayarak yol almayı tercih edenler.)
-“Erkeklerden gelen mektuplar çok zayıf herhalde. Hiçbirşey söylemeyen mektupları niye yayınlıyorsunuz!” (Her türlü sosyal meseleyi kutuplaşma içinde görmek isteyenler.Bunlara göre genç kızların mektubu iyi idi ama onlara cevap veren erkeklerin mektubu zayıf. Tabii köşenin sahibi kadın olunca böyle oluyor.Zaten erkek köşe yazarları da türübünlere oynuyor.Türübünler hep kadın.)
-“Bu mektuplar bizi bir yere götürmez esas siz ne yapacağımızı söyleyin.” (Sosyal olayların fiziki meseleler kadar kısa sürede çözülebileceğini zannedip didaktik yorumları ile ümmeti canından bezdirenler.)
Uzunluğundan dolayı tek parça olarak yayınlayamadığımız mektubun ikinci bölümü şöyle:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz’u hep aynı yerden anmaya devam edemeyiz... 17 Temmuz 2019 | 166 Okunma 1930’larda 12 yaşındaki bir kıza âşık olmak normal miydi? 12 Temmuz 2019 | 1.247 Okunma Aile, Endüstri Devriminden bu yana darbe alıyor... 10 Temmuz 2019 | 237 Okunma Aile nereye gidiyor/Anaerkil dönemin sancıları... 05 Temmuz 2019 | 612 Okunma Aile zor durumda mı? 03 Temmuz 2019 | 417 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar