Sadece güvenlik değil, aynı zamanda güven sorunumuz var! (2)

Her vesile ile gittikçe bölündüğümüzü, duyarsızlaştığımızı söylüyoruz, yazıyoruz, sözüm ona bu durumdan şikayetçi oluyormuş gibi yapıp ahlanmalardan ahlanma, vahlanmalardan...

Her vesile ile gittikçe bölündüğümüzü, duyarsızlaştığımızı söylüyoruz, yazıyoruz, sözüm ona bu durumdan şikayetçi oluyormuş gibi yapıp ahlanmalardan ahlanma, vahlanmalardan vahlanma beğeniyoruz. Fakat niçin böyle oluyor sorusuna cevap aramak, bu durumdan nasıl çıkarız diye fikrimizi yormak yerine komplo teorilerine sığınıyoruz.

Komplo teorileri gündelik hayatın diline sızmış durumda. Sızmak ne ele geçirmiş durumda. Bu çok tehlikeli bir durum.
Çarşamba günü bıraktığım yerden devam edeyim. Ekran üzerinden servis edilen komplo teorilerinin gündelik hayatın diline kadar sızan tehlikesine odaklanmayı sağlamak üzere iki kadından duyduğum bir cümleyi, ekranların komplo teorisyenlerinin diline tercüme ederek yayınladım.(Teferruat için lütfen Çarşamba günü yayınlamış olduğum yazıya bir göz atın.)
Tiviti özellikle en çok paylaşımın olduğu saat 15.00 sularında yayınladım.

Önce gelen tivitlere bakalım sonra devam edelim.(Tivitleri yazanların profiline bakarak oradaki bilgileri parantez içi olarak dikkatinize sundum.)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz’u hep aynı yerden anmaya devam edemeyiz... 17 Temmuz 2019 | 257 Okunma 1930’larda 12 yaşındaki bir kıza âşık olmak normal miydi? 12 Temmuz 2019 | 1.251 Okunma Aile, Endüstri Devriminden bu yana darbe alıyor... 10 Temmuz 2019 | 237 Okunma Aile nereye gidiyor/Anaerkil dönemin sancıları... 05 Temmuz 2019 | 612 Okunma Aile zor durumda mı? 03 Temmuz 2019 | 423 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar