Sadece güvenlik değil, aynı zamanda güven sorunumuz var! (2)

Her vesile ile gittikçe bölündüğümüzü, duyarsızlaştığımızı söylüyoruz, yazıyoruz, sözüm ona bu durumdan şikayetçi oluyormuş gibi yapıp ahlanmalardan ahlanma, vahlanmalardan...

Her vesile ile gittikçe bölündüğümüzü, duyarsızlaştığımızı söylüyoruz, yazıyoruz, sözüm ona bu durumdan şikayetçi oluyormuş gibi yapıp ahlanmalardan ahlanma, vahlanmalardan vahlanma beğeniyoruz. Fakat niçin böyle oluyor sorusuna cevap aramak, bu durumdan nasıl çıkarız diye fikrimizi yormak yerine komplo teorilerine sığınıyoruz.

Komplo teorileri gündelik hayatın diline sızmış durumda. Sızmak ne ele geçirmiş durumda. Bu çok tehlikeli bir durum.
Çarşamba günü bıraktığım yerden devam edeyim. Ekran üzerinden servis edilen komplo teorilerinin gündelik hayatın diline kadar sızan tehlikesine odaklanmayı sağlamak üzere iki kadından duyduğum bir cümleyi, ekranların komplo teorisyenlerinin diline tercüme ederek yayınladım.(Teferruat için lütfen Çarşamba günü yayınlamış olduğum yazıya bir göz atın.)
Tiviti özellikle en çok paylaşımın olduğu saat 15.00 sularında yayınladım.

Önce gelen tivitlere bakalım sonra devam edelim.(Tivitleri yazanların profiline bakarak oradaki bilgileri parantez içi olarak dikkatinize sundum.)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ölürayak kuaför randevusu/ 400 yaşımıza kadar yaşayacaktık hani! 27 Mart 2020 | 192 Okunma “Evde Kalma Günleri”nde Uzaktan Eğitim ve Görsel “malzeme” 25 Mart 2020 | 2.237 Okunma Evdeyiz evlerden uzak, evdeyiz ellerden uzak... 20 Mart 2020 | 2.172 Okunma Tedbire kulak ver, şükrünü eda et, istif etme ikram et! 18 Mart 2020 | 1.902 Okunma Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca Korona vakasını açıklayınca neden sevindim? 13 Mart 2020 | 2.763 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar