Postmodern Seçim Sonuçları...

Seçim sonuçlarının toplumsal karşılığını görmek üzere, Pazartesi sabahı uzun bir süredir gidemediğim İSAM'a gittim. İSAM Türkiye Diyanet Vakfı'nın en önemli hizmetlerinden biri.AK Parti...

Seçim sonuçlarının toplumsal karşılığını görmek üzere, Pazartesi sabahı uzun bir süredir gidemediğim İSAM'a gittim. İSAM Türkiye Diyanet Vakfı'nın en önemli hizmetlerinden biri.
AK Parti İktidarının tek bir kütüphane inşa edememiş olduğu gerçeğini defaatle zikrettim, şimdi sadece değerli görülenler ve değerli görülmeyenler bahsinde kütüphane meselesini birinci sırada tuttuğumu söylemekle yetinerek niye İSAM'a gittiğimi söyleyeyim.
7 Haziran seçiminin etkilerini İSAM'dan daha iyi göreceğim bir yer olamazdı. Akademisyenler, öğrenciler çay molalarında sürekli seçime dair konuşuyordu.
Bir taraftan konuşulanlara kulak verirken bir taraftan da Kütüphanenin on yıl öncesi ile benzeyen ve benzemeyen taraflarını gözden geçirmeye giriştim.
On yıl önce başı açık bir genç kızı görmenin imkansız olduğu kütüphane ortamında mini eteği ile araştırma yapan kadınlara rastladım. İlk defa rastladığım için ilgimi çekti, diğer üyeler için dikkat çekici bir durum değildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.013 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.216 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 141 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.233 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.451 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar