Ölümü profesyonelce karşılamak (II)

Başkalarının hatası ile ne kadar da mesuduz.Yanlışı yapan hep başkaları. Tabuta yaslanıp selfie çekiyorlar, mezarlıkta göbek atıyorlar. Kim? Başkaları. Yani haberler üzerinden haberdar olduklarımız....

Başkalarının hatası ile ne kadar da mesuduz.

Yanlışı yapan hep başkaları. Tabuta yaslanıp selfie çekiyorlar, mezarlıkta göbek atıyorlar. Kim? Başkaları. Yani haberler üzerinden haberdar olduklarımız. Bize uzak olanlar.

Bizi bize gösteren yok. Başkalarının hatalarını gördükçe o hatayı yapmayan olduğumuz için kendimizi sevmelere doyamıyoruz. Bilumum kişisel gelişim programları, kitapları zaten bize bunu öğütlüyor. Kendini sev. Kendini ödüllendir. Kendini şımart.

Başkalarının hatalarından ibret almıyoruz ama o hatayı tam da kendimizi şımartmak için vesile biliyoruz.

Oysa hepimiz ölümü öldürmeye pek kararlı görünüyoruz. Ölümü öldürürken ahiret bilincimizi imha ettiğimizi hiç fark etmiyoruz.

Oysa her birimizin muhakkak hayatının bir ya da birçok anında profesyonelce karşılanan “ölüm”ler var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.300 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar