Mutluluk onay belgesi

On beş dakikadır kasanın önünde bekliyorum. Dakikalar, bulunulan  yere ve içinde hapsolunmuş zamana göre daralır ya da genişler. Kasa önünde geçen 15 dakika, yarım güne tekabül ediyor bende.Acelem var. Kederli...

On beş dakikadır kasanın önünde bekliyorum. Dakikalar, bulunulan  yere ve içinde hapsolunmuş zamana göre daralır ya da genişler. Kasa önünde geçen 15 dakika, yarım güne tekabül ediyor bende.

Acelem var. Kederli ve gamlıyım. Nurten Hanım’ın kızı için bir pijama takım alıp çıkacağım.

 Niye mi kederliyim? Nurten Hanım bizim apartmanın emektarı. Kızını merdiven silerek okuttu. Kız annesinin emeğini boşa çıkarmadı öğretmen oldu. Şimdi hem yüksek lisans hem öğretmenlik yapıyor. Nurten Hanım’ın “Ben bunu Kadir Gecesi dünyaya getirdim diye adı Kadriye”  dediği kızı, hakikaten dünya güzeli. Kaş, göz, eda, söz hepsi onda.

Geçen yaz düğününe gitmiştik. Hamile imiş. Merdivenlerden düşmüş. Nazara geldi yavrucak. Mesai arkadaşları en yakın hastaneye kaldırmış. En yakın hastane bana 15 dakika mesafede, annesi haberi alır almaz aradı. Kızına pijama ulaştırma derdinde. “Ben alırım sen merak etme” dedim. Ameliyata almışlar. Şu an pijamaya ihtiyacı olmadığını tahmin ediyorum ama... Annesini rahatlatmak için “Ben hemen bir pijama alır ulaştırırım” dedim.

Benim bazı konularda kafam hiç çalışmaz. Basiretim bağlanır denir ya. Tam öyle işte.

Eşim dedi ki, “Onun senden istediği pijama takımı değil. Unuttun mu o sana İmdat Hanım diyor. Kimsesizliğin verdiği sıkıntı ile doktorları tanıyan birini bulmak istiyor senin aracılığınla.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.303 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.491 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar