Merhamet borsası ve Cüneyt Özdemir’in ekran dili (2)

Tahmin ettiğim gibi Çarşamba günü yazmış olduğum yazıya dair pek çok tepki ve yorum aldım. Öncelikle en nötr eleştiriden başlayayım:“Cüneyt Özdemir'in programını eleştirmenizi...

Tahmin ettiğim gibi Çarşamba günü yazmış olduğum yazıya dair pek çok tepki ve yorum aldım. Öncelikle en nötr eleştiriden başlayayım:

“Cüneyt Özdemir'in programını eleştirmenizi anlayamadım. Cüneyt Özdemir enteresan bir teknik kullanıyor. Maksadının Almanya'nın politikalarını desteklemek olmadığını anlamış olmalısınız. O, olaylara sadece mülteciler açısından bakmaya çalıştı. Sizin övmelere doyamadı diye eleştirdiğiniz durumu ben, mülteciler için iyi şeyler yapıldığını görme coşkusu olarak gördüm .
Bir iletişimci olarak şunu da söylemem gerekiyor: Özdemir kullanmış olduğu dil ile karşısındaki savunmaya değil kendisine daha eleştirel bakmaya zorluyor. Unutmayın ki, Almanya'nın niyetine dair yorumları Cüneyt Özdemir'in yapmış olduğu program sayesinde Almanya'nın vekillerinden duymuş olduk.”

Başlığa Cüneyt Özdemir'in adını çıkarmasaydım yazı muhtemelen başka bir yerden okunurdu. Yiğidi öldür hakkını yeme demiş atalarımız, Türkiye'nin en başarılı programcılarından olan Cüneyt Özdemir üzerinden “aynı kare”yi alınganlık kodlarıyla nasıl başka bir şekilde “gördüğümüzü” konuşmak üzere başlığa Cüneyt Özdemir'in adını çıkardım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
1930’larda 12 yaşındaki bir kıza âşık olmak normal miydi? 12 Temmuz 2019 | 1.246 Okunma Aile, Endüstri Devriminden bu yana darbe alıyor... 10 Temmuz 2019 | 236 Okunma Aile nereye gidiyor/Anaerkil dönemin sancıları... 05 Temmuz 2019 | 611 Okunma Aile zor durumda mı? 03 Temmuz 2019 | 417 Okunma Çorapta saklı seçim pusulası 28 Haziran 2019 | 391 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar