Merhamet borsası ve Cüneyt Özdemir’in ekran dili (2)

Tahmin ettiğim gibi Çarşamba günü yazmış olduğum yazıya dair pek çok tepki ve yorum aldım. Öncelikle en nötr eleştiriden başlayayım:“Cüneyt Özdemir'in programını eleştirmenizi...

Tahmin ettiğim gibi Çarşamba günü yazmış olduğum yazıya dair pek çok tepki ve yorum aldım. Öncelikle en nötr eleştiriden başlayayım:

“Cüneyt Özdemir'in programını eleştirmenizi anlayamadım. Cüneyt Özdemir enteresan bir teknik kullanıyor. Maksadının Almanya'nın politikalarını desteklemek olmadığını anlamış olmalısınız. O, olaylara sadece mülteciler açısından bakmaya çalıştı. Sizin övmelere doyamadı diye eleştirdiğiniz durumu ben, mülteciler için iyi şeyler yapıldığını görme coşkusu olarak gördüm .
Bir iletişimci olarak şunu da söylemem gerekiyor: Özdemir kullanmış olduğu dil ile karşısındaki savunmaya değil kendisine daha eleştirel bakmaya zorluyor. Unutmayın ki, Almanya'nın niyetine dair yorumları Cüneyt Özdemir'in yapmış olduğu program sayesinde Almanya'nın vekillerinden duymuş olduk.”

Başlığa Cüneyt Özdemir'in adını çıkarmasaydım yazı muhtemelen başka bir yerden okunurdu. Yiğidi öldür hakkını yeme demiş atalarımız, Türkiye'nin en başarılı programcılarından olan Cüneyt Özdemir üzerinden “aynı kare”yi alınganlık kodlarıyla nasıl başka bir şekilde “gördüğümüzü” konuşmak üzere başlığa Cüneyt Özdemir'in adını çıkardım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ardında milyonlarca fidan bırakarak toprağa kavuştu 22 Ocak 2020 | 108 Okunma Bir kahve içimi bazen ne kadar uzun bir zaman 17 Ocak 2020 | 87 Okunma Şantiye kafelerde kazma-kürek, kitap kafelerde de kitap 15 Ocak 2020 | 107 Okunma Gündelik hayatın “sahne”si... 10 Ocak 2020 | 220 Okunma Türkçe ezan tartışmalarına “hoparlörlü” bir katkı... 08 Ocak 2020 | 2.426 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar