“Medya günü asla sona ermez” ve mübarek gecelere sıra gelmez

Zamanı idrak etme kapasitesine göre insanları ikiye ayırmak mümkün: Medya gününü yaşayanlar ve medya gününü yaşamayanlar.Medya gününü yaşayanları biliyorum, medya gününü...

Zamanı idrak etme kapasitesine göre insanları ikiye ayırmak mümkün: Medya gününü yaşayanlar ve medya gününü yaşamayanlar.

Medya gününü yaşayanları biliyorum, medya gününü yaşamayanların ise izini sürüyorum. Bulsam uzun uzun konuşacağım. Sennet ve Cobb’un “Sınıfın Gizli Yaraları”nda işçilerle yaptığı gibi  sohbet edeceğim onlarla. Daha doğrusu uzun uzun dinleyeceğim onları. Medya gününü yaşamayanların vakti nasıl idrak ettiğini, eşiyle dostuyla ne konuştuğunu kayıt altına almanın muazzam bir sosyolojik çalışma olacağını düşünüyorum.

Medya gününü yaşamayanları bulmak için medya gününü yaşayanlar üzerinde düşünmek şart elbette.

Medya gününü yaşayanlar  çeşit çeşit, lakin kabaca üç kategoride değerlendirmek mümkün.

 Üretimsiz medya günü (Sabahtan akşama kadar kötü hizmet veren ama gözü hep cep telefonunda olanların günü.)

 Yarı üretimli medya günü(Her sigara molasında sosyal medya kullanımını kaldığı yerden devam ettirenler. Sosyal medyadan gelen haberler yüzünden enerjisini erken tüketenlerin günü.)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.299 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar