Marangoz arkadaşlara hitaben: Lütfen istirahat buyurun!

I -Hayatı anlamak için yeterli kelimelerden yoksun insanların, kelimeleri ile ters orantılı bir şekilde muktedir olma arzusu var. Anlamadığı hayatı anlatmak, başkalarına yol göstermek için nasıl da canhıraş...

I -

Hayatı anlamak için yeterli kelimelerden yoksun insanların, kelimeleri ile ters orantılı bir şekilde muktedir olma arzusu var. Anlamadığı hayatı anlatmak, başkalarına yol göstermek için nasıl da canhıraş bir performans sergiliyorlar. Sanırsınız seferberlik ilan edilmiş, işte bu insanlar da en fedakâr, en cesur insanlar olduğu için kim var diye sorulduğunda ben varım diye ortaya atılmış. Herkesi hizaya çekmeye hazır. Konuşuyor konuşuyor ve hiçbir şey söylemiyor.

Dini ıstılahları arka arkaya sıralayarak vidyo çektiği için kendisini veli sanan acemi Youtuberlarla, suyunun suyu cümlelerle bayağı dedikodu malzemesini arka arkaya sıraladığı için “siyasi analiz” yaptığından emin “büsbüyük düşünerler”le, ortalık toz duman. Fakat bazı bünyeler bu toza ve dumana o kadar alışmış ki ortamı pek hijyenik buluyor olmalılar.

Her iş bitmiş de sıra bendenizin sosyal medya hesabımda dile getirdiğim cümlelerin bazı sitelerin “manşet” ihtiyacını karşılamasına gelmiş dayanmış:

Yeni Şafak’ta kıyamet koparken FatmaBarbarosoğlu’nun gündemi ‘dışarda kahvaltı’...

Yukarıdaki manşete ve “söylem analizine” vesile olan sosyal medya hesabımdan yazdığım cümleler şöyleydi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.042 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.231 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 161 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.253 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.467 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar