Magazin yıldızları kitaptan anlamaz, çobanlara gidelim...

Sevdiğimiz en önemli şey ilk olmak.Bir şeyi ilk defa yapan olma sıfatını ele geçirdiğimiz an değmeyin keyfimize.Pazar günü böyle bir ilki yaşadık.Nisan'ın 3. pazar gününü “Kitap Hediye Etme...

Sevdiğimiz en önemli şey ilk olmak.
Bir şeyi ilk defa yapan olma sıfatını ele geçirdiğimiz an değmeyin keyfimize.
Pazar günü böyle bir ilki yaşadık.
Nisan'ın 3. pazar gününü “Kitap Hediye Etme Günü” olarak ilan ettik. İlanımıza “dünyada bir ilk” sloganını eklemeyi ihmal etmedik.
İyi de 23 Nisan zaten “Dünya Kitap Günü” hemen ondan bir kaç gün önce kitap hediye etme günü ilan edip, bunu da dünyada bir ilk diye pazarlamaya kalkmanın anlamı nedir?
“Benden sana kitap” hediye etiketiyle bir de kamu spotu hazırlanmış ki tam evlere şenlik. Türkiye'de değil de siz sanacaksınız Finlandiya'da yaşıyoruz.
Niye mi Finlandiya? Eğitim seviyesinin en yüksek olduğu, en sakin ülkelerden biri Finlandiya da ondan.
Kamu spotunu yapanlar necip ülkemi hiç tanımıyor.
Mesela küçük kız simitçiye kitap hediye ediyor, simitçi tezgahını bırakıp başlıyor okumaya.
Bir delikanlı bankta oturan yaşlı bir hanıma “benden sana” etiketiyle kitap hediye ediyor, kadıncağız aldığı hediyenin neşesiyle en az beş yaş gençleşiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.300 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar