Kuryelerle hemdert olanlar, olamayanlar...

Haberlerden haberdar olmak ile dünyanın gidişatı hakkında bilgi sahibi olmak arasında zannedildiği gibi belirgin bir doğru orantı yoktur. Haberlerden haberdar olarak, hayatın anlamanı kavramak da pek mümkün değildir.Bu iki...

Haberlerden haberdar olmak ile dünyanın gidişatı hakkında bilgi sahibi olmak arasında zannedildiği gibi belirgin bir doğru orantı yoktur.

Haberlerden haberdar olarak, hayatın anlamanı kavramak da pek mümkün değildir.

Bu iki önermeyi, bir habere muhatap olduğumuzda, bir görüntü bütün ülkeyi ele geçirecek kadar yaygınlaştığında ya da “Aman bir şey kaçırmayayım!” diye üç ekrana bitişik bir hayat sürdürmeye kalkarak hayat enerjimizi kendi elimizle tükettiğimiz her anda hatırımızda tutalım lütfen.

Haberlerden haberdar olarak “gidişatı anlama”nın mümkün olup olmayacağını, 29 Kasım 2021’de İstanbul’da patlayan lodos fırtınasını zihinlere kazıyan, sosyal medyada üzerine ahkam kesilen, fikir yorulan bir görüntü üzerinden “deşelim.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Günü dün ile bir öykünün izinde birleştirdim... 30 Eylül 2022 | 208 Okunma Soylulara kurşun tabut, “fani”lere gübre... 23 Eylül 2022 | 313 Okunma Tarkan Mitingi ya da pop Kemalizm için küresel ilân 16 Eylül 2022 | 804 Okunma Gören kimdir? Görünen nedir?/Kadınlar ve erkekler 09 Eylül 2022 | 337 Okunma Kurye 02 Eylül 2022 | 462 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar