Kuryelerle hemdert olanlar, olamayanlar...

Haberlerden haberdar olmak ile dünyanın gidişatı hakkında bilgi sahibi olmak arasında zannedildiği gibi belirgin bir doğru orantı yoktur. Haberlerden haberdar olarak, hayatın anlamanı kavramak da pek mümkün değildir.Bu iki...

Haberlerden haberdar olmak ile dünyanın gidişatı hakkında bilgi sahibi olmak arasında zannedildiği gibi belirgin bir doğru orantı yoktur.

Haberlerden haberdar olarak, hayatın anlamanı kavramak da pek mümkün değildir.

Bu iki önermeyi, bir habere muhatap olduğumuzda, bir görüntü bütün ülkeyi ele geçirecek kadar yaygınlaştığında ya da “Aman bir şey kaçırmayayım!” diye üç ekrana bitişik bir hayat sürdürmeye kalkarak hayat enerjimizi kendi elimizle tükettiğimiz her anda hatırımızda tutalım lütfen.

Haberlerden haberdar olarak “gidişatı anlama”nın mümkün olup olmayacağını, 29 Kasım 2021’de İstanbul’da patlayan lodos fırtınasını zihinlere kazıyan, sosyal medyada üzerine ahkam kesilen, fikir yorulan bir görüntü üzerinden “deşelim.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kim daha masum, kim daha cahil? 21 Ocak 2022 | 195 Okunma Ölümlerden “ölüm beğenen”  Türkiye! 14 Ocak 2022 | 214 Okunma Duygularınız için en iyi dublör hizmeti ya da zamanı kiralamak 07 Ocak 2022 | 91 Okunma Liyakat 31 Aralık 2021 | 248 Okunma 2021’in en popüler kışkırtması: Öyleyse cep telefonunu göster! 24 Aralık 2021 | 425 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar