Kendi cenaze törenini izleyen lider!

I-Cenazemize kimlerin katılacağını, nasıl bir uğurlama ile gideceğimizi merak ederiz. Bu merak daha ziyade ilk gençlik yıllarındadır. Ölüme yaklaştıkça, ölümü unutan yanımız baskın...

I-

Cenazemize kimlerin katılacağını, nasıl bir uğurlama ile gideceğimizi merak ederiz. Bu merak daha ziyade ilk gençlik yıllarındadır. Ölüme yaklaştıkça, ölümü unutan yanımız baskın gelir.

Temmuz 2018 tarihinde Kraliçe II. Elizabeth’in rahatsızlanmasının ardından Kraliçe için cenaze töreni provası yapıldı. “London Bridge” adı verilen cenaze planına göre Kraliçe’nin ölümünün ardından Başbakan Theresa May bir konuşma yapacak ve on günlük yas ilan edilecekmiş.(Therasa’nın Kraliçe’den evvel ölmeyeceğinin garantisi mi var?) Prova burada bitmiyor. Ölüm haberinin ekranlara nasıl yansıyacağı, spikerlerin nasıl giyineceğine kadar hiçbir teferruat atlanmıyor.

Hem biyolojik ömrü hem de taht ömrü açısından “Büyükanne Victoria”yı bile geçen II. Elizabeth, babası VI. George’un ani ölümü ile tahta pek de hazır olmadığı bir zamanda oturmak zorunda kalmıştı. Yedi ülkenin Kraliçesi olarak tahta oturduğunda henüz 26 yaşındaydı ve beş yıllık evliydi. Çok ölümler gördü Kraliçe. Çok merasimler gördü. Ama kendi cenaze töreninin provasını görecek kadar uzun, konforlu, kurallı yaşamış olsa da asla kendi cenaze törenine katılanları seyretmek konforuna sahip olmayacak II. Elizabeth.

Diyorsunuz ki böyle bir konfora sahip olanlar var mı aramızda?

Evet. Dünyanın bütün liderlerinin kendi cenaze törenine katılışını izleyen bu lider sizce kim olabilir?

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Aşk bu değil yapma güzel!” 15 Şubat 2019 | 215 Okunma Şehirler yarışıyor: Kadın seçmenler, seçilen kadınlar... 13 Şubat 2019 | 2.328 Okunma Modern bireyin planları... 08 Şubat 2019 | 224 Okunma Kimselere saygı göstermeyenler herkesten saygı bekliyor! 06 Şubat 2019 | 2.927 Okunma Tanıklıklarımızı  belgeselin dili üzerinden idrak etmek... 01 Şubat 2019 | 136 Okunma
TÜM YAZILARI