“İyi ki yazdınız” ve biz iyi ki tekrar tekrar okuyoruz

Yeni Şafak Kitap Ekinin Kasım sayısında “İyi ki yazdınız” başlığı ile akademisyen ve yazarlara 5 roman ve beş öykü adı soruldu. Romanda Peyami Safa ve Tanpınar, hikayede ise açık ara...

Yeni Şafak Kitap Ekinin Kasım sayısında “İyi ki yazdınız” başlığı ile akademisyen ve yazarlara 5 roman ve beş öykü adı soruldu. 

Romanda Peyami Safa ve Tanpınar, hikayede ise açık ara Mustafa Kutlu öndeydi. 

Kitap listeleri çiçek dürbünlerine benzer. Her soru ile liste değişebilir. Ya da soruya verilen cevap zamana göre, soruya cevap verenin haleti ruhiyesine göre değişir. Ömrün kitabı beş ile sınırlandırılınca bu değişiklik çoğu zaman kaçınılmaz olacaktır.

Beş roman sıralamasında bendenizin listesi şöyle idi:

Sıralamamı kitapların yayınlandığı tarihe göre yaptım: Refet, Kavak Yelleri, Sürgün, Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Tehlikeli Oyunlar.

Soruşturmalara verilen cevaplar çiçek dürbünündeki desenler gibidir dedim, başka bir zaman başka bir halet-i ruhiyede olsam ilk beşim değişebilme ihtimalini düşündüğüm için. Gerçekten kitap listemin ilk beşi değişir miydi? Uzun uzun düşündüm, galiba değişmezdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.300 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar