İsmet Özel’in sezgileri ışığında 7 Haziran seçimleri

Çarşamba günü yayınlamış olduğum yazıya sosyal medyadan şöyle bir yorum geldi: “Eldeki analiz araçlarının açıklayamadığı her şeye post modern de geç trendine uysa da güzel...

Çarşamba günü yayınlamış olduğum yazıya sosyal medyadan şöyle bir yorum geldi: “Eldeki analiz araçlarının açıklayamadığı her şeye post modern de geç trendine uysa da güzel bir yazı.”

Yukarıdaki tanım, mizahi bütünlüğü içinde çok doğru bir noktaya temas ediyor. “Eldeki analiz araçlarının açıklayamadığı her şeye...”
Eldeki analiz araçları “bugün”ü niçin açıklayamıyor? Çünkü dünya dijital teknoloji ile birlikte yeni bir döneme girdi.
Zamanı ve mekanı bizden önceki kuşağın idrak ettiği gibi idrak etmiyoruz artık. İşin acı tarafı, teknoloji ile fazlasıyla barışık olan eski kuşak da zamanı kendi gençliğindeki gibi algılayamıyor. Dolayısıyla tecrübe biriktirmek ve aktarmak noktasında zayıf kalıyor.

II-
7 Haziran seçimlerinde aynı evden bir kaç partiye oy çıktı. Bu sonuç üzerinden aynı evdeki bireylerin takip ettiği farklı kanallar ve mecraların etkisini dikkate almamız gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yalan, yalaaan, yalAAn ! 24 Ocak 2020 | 185 Okunma Ardında milyonlarca fidan bırakarak toprağa kavuştu 22 Ocak 2020 | 108 Okunma Bir kahve içimi bazen ne kadar uzun bir zaman 17 Ocak 2020 | 87 Okunma Şantiye kafelerde kazma-kürek, kitap kafelerde de kitap 15 Ocak 2020 | 107 Okunma Gündelik hayatın “sahne”si... 10 Ocak 2020 | 221 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar