İsmet Özel’in sezgileri ışığında 7 Haziran seçimleri

Çarşamba günü yayınlamış olduğum yazıya sosyal medyadan şöyle bir yorum geldi: “Eldeki analiz araçlarının açıklayamadığı her şeye post modern de geç trendine uysa da güzel...

Çarşamba günü yayınlamış olduğum yazıya sosyal medyadan şöyle bir yorum geldi: “Eldeki analiz araçlarının açıklayamadığı her şeye post modern de geç trendine uysa da güzel bir yazı.”

Yukarıdaki tanım, mizahi bütünlüğü içinde çok doğru bir noktaya temas ediyor. “Eldeki analiz araçlarının açıklayamadığı her şeye...”
Eldeki analiz araçları “bugün”ü niçin açıklayamıyor? Çünkü dünya dijital teknoloji ile birlikte yeni bir döneme girdi.
Zamanı ve mekanı bizden önceki kuşağın idrak ettiği gibi idrak etmiyoruz artık. İşin acı tarafı, teknoloji ile fazlasıyla barışık olan eski kuşak da zamanı kendi gençliğindeki gibi algılayamıyor. Dolayısıyla tecrübe biriktirmek ve aktarmak noktasında zayıf kalıyor.

II-
7 Haziran seçimlerinde aynı evden bir kaç partiye oy çıktı. Bu sonuç üzerinden aynı evdeki bireylerin takip ettiği farklı kanallar ve mecraların etkisini dikkate almamız gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Babaannem ve deprem çantası Tefrika roman 6 23 Ağustos 2019 | 109 Okunma ​ Haluk Dursun: Tuna boylarında dolaştı, Ahlat’ta toprağa kavuştu ​ 21 Ağustos 2019 | 2.549 Okunma Telefon tellerinden aile bağları 16 Ağustos 2019 | 120 Okunma Bayram sofrasında paylaşılacak “hikaye”... 14 Ağustos 2019 | 142 Okunma Babaannem bayramda Uludağ’a çıkacakmış... Tefrika roman: 4 09 Ağustos 2019 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar