“Hayatın karekökü ölümdür”

Ameller niyetlere göredir hadisi şerifini her olayda başka bir anlam üzerinden idrak ediyorum.Niyetlerimiz idrakimizi keskinleştirdiği gibi köreltebiliyor da...Pazartesi günü yayınladığım yazının ardından özel...

Ameller niyetlere göredir hadisi şerifini her olayda başka bir anlam üzerinden idrak ediyorum.
Niyetlerimiz idrakimizi keskinleştirdiği gibi köreltebiliyor da...

Pazartesi günü yayınladığım yazının ardından özel okulun rehberlik servisinde görevli olan bir öğretmen kitabın 3.sayfa haberlerinden yola çıkarak yazıldığını, benim bu kitaba neden bu kadar önem atfettiğimi sordu.(Selamsız,sabahsız hesap sorarcasına ve sonunda hatamı kabul edeceğinden emin bir şekilde.)
Yazarını mı tanıyorsunuz dedim. Güldü. Dosyanız vardı ve sizin dosyanız yayınlanmadığı için negatif bir kredi ile kitaba yaklaşıyor olabilir misiniz dedim. Cevabı Ne alaka oldu.

Muhatabımın art niyeti ona vermiş olduğum cevabı yorucu hale getirince, onca emek boşa gitmesin diyerek cevabımı yazı haline getirmeye karar verdim.

Önce şuradan başlayalım: Üçüncü sayfa haberlerini 3. sayfa haberi olarak algılamamızı sağlayan haberin veriliş dilidir. Üçüncü sayfada yer alan haberler, “başkalarının lüzumsuz hayatı” ya da “vah vah zavallı neler de gelmiş başına” dedirtecek acıma dili üzerinden kotarılır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.013 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.216 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 141 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.233 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.451 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar