Halk bunu istiyor/ “Halk neyi sever?”

Bir milletin vaktini heba etmekten daha kötü ne olabilir? Bunca iletişim imkanının, haberleşme ağının incir çekirdeğini doldurmayan mevzulara hasredilmesi bir tek bendenizi mi dertlendiriyor!

Saçmalığın, pespayeliğin haber değeri hiç düşmüyor.

Tv seyretmediğim halde internet üzerinden durmadan karşıma çıkan yarışma programları mesela... Niye karşıma çıkıyor? Sorunun saçmalığı ya da yarışmacının bilgisizliğine “haber değeri” sıfatı iliştirildiği için.

Eskiden yarışma programları ile genel kültür ölçülürdü. Çizgi film kahramanları üzerinden bilgi seviyesinin ölçüldüğü yarışma programları var artık. Çizgi film kahramanlarını bilmiyorsanız asrın dışına düşmüşsünüz.

Bilmenin insana ne gibi kazanım sunacağı meçhul saçma sorulu yarışma programlarının tek gayesi var: Seyircinin vaktini almak ve karşılığında hiçbir şey vermemek. Bu nasıl bir pazarlık bu nasıl bir alış-veriş!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Adam evli çoluklu çocuklu” 20 Eylül 2019 | 757 Okunma Marangoz arkadaşlara hitaben: Lütfen istirahat buyurun! 18 Eylül 2019 | 482 Okunma Üçü bir arada: Ergen gerilimi, çocuk inadı, yaşlı alınganlığı 13 Eylül 2019 | 435 Okunma Martılara simit, yöneticilere pedagojik bakış açısı... 11 Eylül 2019 | 153 Okunma “Babaannemin butiği” 06 Eylül 2019 | 201 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar