Halk bunu istiyor/ “Halk neyi sever?”

Bir milletin vaktini heba etmekten daha kötü ne olabilir? Bunca iletişim imkanının, haberleşme ağının incir çekirdeğini doldurmayan mevzulara hasredilmesi bir tek bendenizi mi dertlendiriyor!

Saçmalığın, pespayeliğin haber değeri hiç düşmüyor.

Tv seyretmediğim halde internet üzerinden durmadan karşıma çıkan yarışma programları mesela... Niye karşıma çıkıyor? Sorunun saçmalığı ya da yarışmacının bilgisizliğine “haber değeri” sıfatı iliştirildiği için.

Eskiden yarışma programları ile genel kültür ölçülürdü. Çizgi film kahramanları üzerinden bilgi seviyesinin ölçüldüğü yarışma programları var artık. Çizgi film kahramanlarını bilmiyorsanız asrın dışına düşmüşsünüz.

Bilmenin insana ne gibi kazanım sunacağı meçhul saçma sorulu yarışma programlarının tek gayesi var: Seyircinin vaktini almak ve karşılığında hiçbir şey vermemek. Bu nasıl bir pazarlık bu nasıl bir alış-veriş!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.017 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.219 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 145 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.238 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.456 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar