Görsel ve edebi metinlerin değerini bilmek, değerlendirebilmek...

I-DAHA ÖNCE, İsrail’in azılı bir katil olarak bütün dünyanın gözünün içine bakarak Gazze’yi/Filistin’i taş taş üstünde kalmayacak şekilde bombalaması, her türlü insani...

I-

DAHA ÖNCE, İsrail’in azılı bir katil olarak bütün dünyanın gözünün içine bakarak Gazze’yi/Filistin’i taş taş üstünde kalmayacak şekilde bombalaması, her türlü insani yardımın ulaşımını engellemesi, sivil halkı aç ve susuz bırakması, tekrar tekrar hastane bombalaması, “büyük devletlerin” takdirine mazhar olmuş muydu?

Elbette, üç maymun tiyatrosunun sahne performansına aşinayız. Bosna soykırımı belleklerimizde. Ama o zaman Batı dünyası en azından susuyordu. Şimdi ise inadına sivil halkın bombalanmasını dünya kamuoyuna kabul ettirmek üzere, geniş kitleleri zalimin masumiyetine ikna etmenin dili üzerinde çalışılıyor. Küresel muktedirlerin haber ajanslarının diline lütfen dikkat kesilin.

Neden şimdi?

Karantina Günleri, dijital hegemonya için verimli bir deney zamanı olarak, muktedirlere adeta bir laboratuvar ortamı sağlamış.

İşgalci İsrail’in zalim politikalarını nasıl masum gösterebileceklerine dair dijital dünyanın verimli bir atmosfer oluşturduğunu “rasyonel” olarak ölçmüş biçmişler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seküler cenaze törenlerine “Zengin Ölüsü” üzerinden tanıklık... 24 Kasım 2023 | 650 Okunma Biz kalbi olanlar, artık müşteriniz değiliz, siyasal tüketicileriz... 17 Kasım 2023 | 276 Okunma Unutma gün gün hatırla, ay ay tekrarla, yıl yıl kaydını kalbinde tut! 10 Kasım 2023 | 256 Okunma Görsel ve edebi metinlerin değerini bilmek, değerlendirebilmek... 03 Kasım 2023 | 191 Okunma Dün dünde kalmıyor, tarih bugünden geriye tekrar tekrar yazılıyor... 27 Ekim 2023 | 360 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar