Geleceğin kabristanları QR kodlu mu olacak?

İçinde bulunduğumuz yüzyılda, her gün düzenli olarak “yeni meslekler”, yeni mekanlar ve “yeni insan” üzerinden eski diyarın sorumluluklarından, bağlarından uzaklaşma bileti ediniyoruz.Aidiyetimizi terk...

İçinde bulunduğumuz yüzyılda, her gün düzenli olarak “yeni meslekler”, yeni mekanlar ve “yeni insan” üzerinden eski diyarın sorumluluklarından, bağlarından uzaklaşma bileti ediniyoruz.

Aidiyetimizi terk ettiğimiz zamanlara ve mekanlara, canımızın istediği zamanda ve ancak tahammül edebileceğimiz miktarda ve “ağrılarından ve acılarından arındırılmış olarak”, yani nostaljik tatlar eşliğinde, bir süreliğine dahil olmaya tahammül edebiliyoruz. Ama olmak istediğimiz, varmak istediğimiz “yeni”dir. Medya bizi “yeni olan”a her gün yeniden ikna eder.

“Yeni Dünya”nın, yeni meslekleri ile önce bilim kurgu filmleri üzerinden tanışıyor, ilk şoku “film icabı gerçeklik atmosferi”nde idrak ediyoruz.

Yeni meslekler sadece diriler üzerinden değil, “ölüler” üzerinden de güncellenip teknolojik aksam ile...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Soylulara kurşun tabut, “fani”lere gübre... 23 Eylül 2022 | 312 Okunma Tarkan Mitingi ya da pop Kemalizm için küresel ilân 16 Eylül 2022 | 803 Okunma Gören kimdir? Görünen nedir?/Kadınlar ve erkekler 09 Eylül 2022 | 336 Okunma Kurye 02 Eylül 2022 | 460 Okunma “Bizim geçmişimiz karikatür tadında mı?” 26 Ağustos 2022 | 188 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar