Gece yarısı Bülent Ecevit Üniversitesi…

Size bu satırları Bülent Ecevit Üniversitesi'nin Kampüsünden yazıyorum. Vakit gece yarısı. Zihnimden yazmazsam, yazılacağı zamanda öne çıkan başka sahnelerin gölgesinin düşme riski sözkonusu...

Size bu satırları Bülent Ecevit Üniversitesi'nin Kampüsünden yazıyorum. Vakit gece yarısı. Zihnimden yazmazsam, yazılacağı zamanda öne çıkan başka sahnelerin gölgesinin düşme riski sözkonusu olduğundan, yol yorgunluğuna rağmen bu yazıyı zihnimde yazıp bitirmeliyim.
Biraz önce Üniversitenin Rektörü Prof.Dr. Mahmut Özer ve eşi Nebahat Hanım ile, benim yüzümden gecikmiş bir akşam yemeği yedik. Prof.Dr.Mahmut Özer 1970 doğumlu, 2010 yılının en genç rektörü unvanına sahip.
Prof.Dr. Mahmut Özer'in, Öğrencilerin kampüs içinde mutlu, huzurlu ve üretici olmaları için her türlü imkanı değerlendiren bir hoca olduğunu yolculuğum başlamadan öğrenmiştim.
Rektör Bey, yemek esnasında kampüs içindeki kütüphaneden bahsederken 7 gün 24 saat açık deyince çok heyecanlandım. Gece yarısı öğrencilere ikram edilen çorbayı da duyunca heyecanım doruk noktasına ulaştı.
Şikago'da en çok üniversitelerin kütüphanelerini kıskanmıştım. Her türlü ihtiyaca cevap veren; dinlenme ve çalışma imkanını aynı ortamda sunan, her türlü eseri elinizin altında bulabileceğiniz kütüphane atmosferine hayran kalmamak mümkün mü?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Telefon tellerinden aile bağları 16 Ağustos 2019 | 118 Okunma Bayram sofrasında paylaşılacak “hikaye”... 14 Ağustos 2019 | 132 Okunma Babaannem bayramda Uludağ’a çıkacakmış... Tefrika roman: 4 09 Ağustos 2019 | 110 Okunma Mektupla gelen geçmiş… 07 Ağustos 2019 | 119 Okunma Babaannem ile yemeğe gittik...Tefrika roman: Bölüm 3 02 Ağustos 2019 | 186 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar