Gece yarısı Bülent Ecevit Üniversitesi…

Size bu satırları Bülent Ecevit Üniversitesi'nin Kampüsünden yazıyorum. Vakit gece yarısı. Zihnimden yazmazsam, yazılacağı zamanda öne çıkan başka sahnelerin gölgesinin düşme riski sözkonusu...

Size bu satırları Bülent Ecevit Üniversitesi'nin Kampüsünden yazıyorum. Vakit gece yarısı. Zihnimden yazmazsam, yazılacağı zamanda öne çıkan başka sahnelerin gölgesinin düşme riski sözkonusu olduğundan, yol yorgunluğuna rağmen bu yazıyı zihnimde yazıp bitirmeliyim.
Biraz önce Üniversitenin Rektörü Prof.Dr. Mahmut Özer ve eşi Nebahat Hanım ile, benim yüzümden gecikmiş bir akşam yemeği yedik. Prof.Dr.Mahmut Özer 1970 doğumlu, 2010 yılının en genç rektörü unvanına sahip.
Prof.Dr. Mahmut Özer'in, Öğrencilerin kampüs içinde mutlu, huzurlu ve üretici olmaları için her türlü imkanı değerlendiren bir hoca olduğunu yolculuğum başlamadan öğrenmiştim.
Rektör Bey, yemek esnasında kampüs içindeki kütüphaneden bahsederken 7 gün 24 saat açık deyince çok heyecanlandım. Gece yarısı öğrencilere ikram edilen çorbayı da duyunca heyecanım doruk noktasına ulaştı.
Şikago'da en çok üniversitelerin kütüphanelerini kıskanmıştım. Her türlü ihtiyaca cevap veren; dinlenme ve çalışma imkanını aynı ortamda sunan, her türlü eseri elinizin altında bulabileceğiniz kütüphane atmosferine hayran kalmamak mümkün mü?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 1.995 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.204 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 135 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.224 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.447 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar