Gayri medeni karşılaşmalar I-

Bir sitede güvenlik görevlisi olarak çalışan ve görev mahallinde eski Bakan'a ve korumalarına kimlik sorduğu için dayak yiyen şahsa sorumluluk bilincini yerine getirdiği için güvenliği dert edinen bütün...

Bir sitede güvenlik görevlisi olarak çalışan ve görev mahallinde eski Bakan'a ve korumalarına kimlik sorduğu için dayak yiyen şahsa sorumluluk bilincini yerine getirdiği için güvenliği dert edinen bütün vatandaşlar adına şükranlarımı sunuyorum.
İşi ehline veriniz düsturunun nasıl yerle bir edildiğini anlatabilmek için daha çarpıcı bir görüntü olabilir mi?
“Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” efelenmesi ne İslami, ne de insani bir davranış.
Yanlış davranışların öznesi “kamusal kimlik” olunca olayın yanlışlığı üzerinde daha kolay anlaşabiliyoruz.
Peki günlük hayatımızdaki gayri medeni davranışlar konusunda ne kadar hassas davranabiliyoruz?
Şimdi size, her gün onlarcasına tanık olduğunuz bir metrobüs konuşmasını takdim ediyorum. Lütfen metni dikkatlice okuyun ve vurguladığım cümleler üzerinde düşünün.
Buyurun:
Cevizlibağ'dan Beylikdüzü'ne giden tıklım tıklım bir metrobüste 30'lu yaşlarında bir hanım yolcu kulağında kulaklık, cep telefonu ile konuşuyor. Konuşurken hiç kimseyi umursamıyor. Hani derler ye kıyamet kopsa umurunda değil. Oldukça yüksek perdeden sohbetini “zevk “ ile sürdürüyor.
Ve fakat birazdan kıyamet kopacak.
Oturmakta olan orta yaşlı adam sabrının son sınırlarında geziniyor. Derken...
İşte Patladı:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.299 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar