Evlatlar ile ebeveynler arasındaki dengenin korunması ve toplumsal mesuliyet

Yayınladığım yazıların, okuduğum kitapların, seyrettiğim filmlerin başkaları tarafından nasıl idrak edildiğini her zaman merak ederim. Fakat geçen hafta yayınlamış olduğum “Bahar’ın...

Yayınladığım yazıların, okuduğum kitapların, seyrettiğim filmlerin başkaları tarafından nasıl idrak edildiğini her zaman merak ederim. Fakat geçen hafta yayınlamış olduğum “Bahar’ın biyografisi”nin nasıl okunacağını az çok tahmin ediyordum. Tahminim doğru çıktı.

Görüşlerine çok değer verdiğim bir arkadaşım, yazının anlaşılmayacağını söyledi: “Önemli bir tasvir. Yalnız insanlar yüzleşmek istemedikleri sorunlarla yazı üzerinden karşılaşmaktan pek de hoşnut kalmayacaklardır.”

Arkadaşım kendi kuşağı için doğru bir çıkarımda bulundu. Ancak gençler için durum tamamen farklı. Gençler kendi yaşadıkları ya da arkadaşlarının hikayesi üzerinden tanık oldukları sorunların yazıya dökülmesinden memnuniyet duydu ki benim öngörüm de bu yöndeydi.

Ebeveynler “Kol kırılır yen içinde kalır”, “Ortaya getirme alıcısı çıkar”...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Evlatlar ile ebeveynler arasındaki dengenin korunması ve toplumsal mesuliyet 13 Mayıs 2022 | 300 Okunma “Yaşam  bildiğiniz  o eski yaşam değil artık...” Bahar’ın biyografisinden parçalar  (1) 06 Mayıs 2022 | 204 Okunma Bayram Hediyesi 29 Nisan 2022 | 180 Okunma Cami terbiyesini çocuklara kim kazandırır? Toplum? İmam? Aile? 22 Nisan 2022 | 398 Okunma Gün düne nasıl bağlanır? Ya da kravatlı dilenci... 15 Nisan 2022 | 216 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar