Dikkatsizsin TÜRKİYE!

Son yıllarda en fazla muhatap olduğumuz kavramlardan biri dikkat bozukluğu.Hayatın hızı, günlük hayatın korku ve şiddet üzerinden servis edilen dili, ekonomik sıkıntılar, belirsiz yarınlar, büyükten...

Son yıllarda en fazla muhatap olduğumuz kavramlardan biri dikkat bozukluğu.
Hayatın hızı, günlük hayatın korku ve şiddet üzerinden servis edilen dili, ekonomik sıkıntılar, belirsiz yarınlar, büyükten küçüğe herkeste depresif bir hal inşa ediyor.

Fakat dikkat bozukluğunu yerli yersiz kullandığımız için; dikkatsizliği, ihmali çok çabuk ve kolay bir şekilde affediyoruz, daha doğrusu hesaplaşmadan unutuyoruz.

Gündelik hayatın en çok şikayet edilen dikkatsizlik mevzuu öğrencilere dairdir. Mesela, veli toplantısına katılan anne –babalar, öğretmenlerden en ziyade çocuklarının dikkat bozukluğu/dikkatsizliği üzerine şikayet alır.

Özellikle “öğretemeyen öğretmenler” için çocuğunuzun dikkat bozukluğu var, dikkati dağınık cümlesi iyi bir sığınaktır.
Öğrencinin dikkatinin dağılmasında kendi mesuliyetinin olup olmadığını sorgulamayan, öğrenciyi motive etme kabiliyetinin yokluğu ile yüzleşmeyi göze alamayan öğretmenlerin ağzından hiç düşmeyen çürümüş sakızdır: “Çocuğunuzun dikkat bozukluğu var.”
Dikkat bozukluğu sadece başarısız öğretmenlerin sığınağı olsaydı üzerinde konuşmak daha kolay olurdu..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ölürayak kuaför randevusu/ 400 yaşımıza kadar yaşayacaktık hani! 27 Mart 2020 | 192 Okunma “Evde Kalma Günleri”nde Uzaktan Eğitim ve Görsel “malzeme” 25 Mart 2020 | 2.237 Okunma Evdeyiz evlerden uzak, evdeyiz ellerden uzak... 20 Mart 2020 | 2.172 Okunma Tedbire kulak ver, şükrünü eda et, istif etme ikram et! 18 Mart 2020 | 1.902 Okunma Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca Korona vakasını açıklayınca neden sevindim? 13 Mart 2020 | 2.763 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar