Derin eşitsizlik/ Ucuz sosyete

Seçim sonuçlarını anlamak için iki resim var önümüzde.Evet iki resim:Bir tarafta fıstık tarlasındaki hasadın bitmesini bekleyen çocuklar ve kadınlar, diğer tarafta sosyetenin “ucuz”a...

Seçim sonuçlarını anlamak için iki resim var önümüzde.

Evet iki resim:
Bir tarafta fıstık tarlasındaki hasadın bitmesini bekleyen çocuklar ve kadınlar, diğer tarafta sosyetenin “ucuz”a saldırışı.
Anlıyoruz ki elitlerimiz pek ucuz!

1500 TL'lik montu alabilmek uğruna, birbirini ezen meşhurların ve sosyetiklerin resim altı yazısını tasvir edebilmek için ucuzdan başka bir kelime bulamıyorsam suçu kelime hazinemin darlığında mı aramalıyım?
Ekonomik sermaye, toplumsal sermaye, kültürel sermaye tamam da...
Ha diyeceksiniz ki bu da “simgesel sermaye”.

Bu her şeyin ilk sahibi, tek sahibi ben olmalıyım çılgınlığını; sermayenin hangi türü altında “değerli” kılacağız! Simgeleri uğruna mı?
O ne çirkin resimdir ki günlerdir aç, susuz, uykusuz ve umutsuz mültecilerde bile rastlamadığımız bir yağmanın içinde debelenirler. Sonra yüzlerinde bir sevinç bir sevinç!

40 bin TL'lik paltoyu sadece bin TL'ye aldım diye sevinenlerin sevincine ortak olmadığımız için haset ve fesat mı kaldık ey okuyucu!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Babaannem faceApp’lanınca derse geç kaldım” 19 Temmuz 2019 | 335 Okunma 15 Temmuz’u hep aynı yerden anmaya devam edemeyiz... 17 Temmuz 2019 | 264 Okunma 1930’larda 12 yaşındaki bir kıza âşık olmak normal miydi? 12 Temmuz 2019 | 1.254 Okunma Aile, Endüstri Devriminden bu yana darbe alıyor... 10 Temmuz 2019 | 237 Okunma Aile nereye gidiyor/Anaerkil dönemin sancıları... 05 Temmuz 2019 | 613 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar